Chelseaju prepričljivo londonski derbi, Unitedu spodrsnilo proti Southamptonu

London, 22. 08. 2021 18.16 |

STA, A.V.
4

Manchester United se je v drugem krogu angleškega prvenstva s Southamptonom razšel z izidom 1:1. Nazadnje sta se moštvi srečali februarja letos, ko so rdeči vragi slavili kar z 9:0. Tokrat pa strelci niso bili tako razpoloženi. V poznopopoldanskem mestnem derbiju pa so nogometaši Chelseaja v mestnem derbiju z izidom 2:0 brez večjih težav odpravili Arsenal.

Statistika tekme Arsenal vs. Chelsea
Statistika tekme Arsenal vs. Chelsea FOTO: Sofascore.com

Modri iz Londona so že v prvem polčasu povsem prevladovali. Na svojem drugem debiju v dresu Chelseaja je v 15. minuti gol zabil Romelu Lukaku. Belgijec je namreč za moštvo s Stamford Bridgea igral že med letoma 2011 in 2014, a se takrat ni pretirano izkazal. Pod drugi zadetek Chelseaja se je v 35. minuti podpisal podajalec pri prvem golu, Reece James.

V drugem polčasu zadetkov ni bilo, je pa zmagovalec lige prvakov v minuli sezoni še naprej prevladoval pri mestnih tekmecih in zasluženo vpisal drugi komplet točk za skok na vrh lestvice skupaj z Liverpoolom.

Rdeči vragi po februarskih 9:0 tokrat le remizirali proti 'svetnikom'
Manchester United je imel v prvem polčasu dve lepi priložnosti, a je strela Paula Pogbaja z golove črte dvakrat rešil Mohammed Salisu. Nato je po pol ure povedel Southampton, potem ko so dobro kombinirali na robu kazenskega prostora, strel Cheja Adamsa pa je za hrbet svojega vratarja preusmeril Fred.

V drugem polčasu so lanski podprvaki do izenačenja prišli v 54. minuti, ko je že po peti asistenci Pogbaja v tej sezoni zadel Mason Greenwood. Kasnejši pritisk Uniteda ni več obrodil sadov, kljub številnim lepim priložnostim. Na drugi strani je imel vodstvo na nogah tudi Southampton, a se je dvakrat izkazal David De Gea.

Statistika tekme Southampton vs. Manchester United
Statistika tekme Southampton vs. Manchester United FOTO: Sofascore.com

Na drugi popoldanski tekmi je Tottenham proti Wolverhamptonu zabeležil drugo zmago na prav toliko tekmah. Tudi tokrat je bil dovolj en zadetek, v prvem polčasu pa ga je z bele točke dosegel Dele Alli.

Že v soboto je prvak Manchester City s 5:0 premagal Norwich, 100-odstotni izkupiček pa imata po dveh tekmah še Liverpool in Brighton. Prvi so z 2:0 ugnali Burnley, Brighton pa je bil z enakim izidom boljši od Watforda.