Aubameyang odločil derbi z Man Unitedom, Bale s prvencem prinesel zmago Tottenhamu

Manchester, 01. 11. 2020 22.10 |

Na derbiju 7. kroga angleške Premier League je Arsenal na slovitem Old Traffordu premagal zasedbo Manchester Uniteda (1:0). Tekmo je odločil gol Pierra-Emericka Aubameyanga, ki je zadel v drugem polčasu z bele točke. Rdeči vragi ostajajo pri vsega sedmih točkah v domačem prvenstvu, precej bolje pa jim gre v Ligi prvakov. V večerni tekmi je Tottenham z 2:1 premagal zasedbo Brightona. Tekmo je odločil gol Garetha Bala, ki je bil sploh prvi po povratku Valižana v London.

Pierre-Emerick Aubameyang se je podpisal pod zadetek v 69. minuti.
Pierre-Emerick Aubameyang se je podpisal pod zadetek v 69. minuti. FOTO: AP

Derbi 7. kroga angleške Premier League med rdečimi vragi in topničarji je v 69. minuti odločil odlični gabonski napadalec Arsenala Pierre-Emerick Aubameyang, ki je v 69. minuti uspešno in zanesljivo pretvoril strel z enajstmetrovke v gol. Najstrožjo kazen je sicer z nespametnim prekrškom zakrivil prvi zvezdnik Manchester Uniteda Paul Pogba. Po zadetku je na igrišču zagospodaril Manchester United, a premoč rdečih vragov je bila jalova, saj so na celotnem obračunu v okvir vrat proti tekmecu usmerili vsega dva strela. V 85. minuti je imel Donny van de Beek, poletna okrepitev Manchester Uniteda, lepo priložnost za izenačenje, a je njegov poskus zadel 'le' okvir Arsenalovih vrat. Topničarji, ki so večji del srečanja prevladovali v vseh statističnih elementih, so z zmago prekinili niz dveh zaporednih porazov v domačem prvenstvu (Leicester in Manchester City) in vpisali še 12. točko sezone, rdeči vragi pa ostajajo pri vsega sedmih.

Bale s prvencem odločil tekmo v Londonu
Nogometaši Tottenhama so v nedeljski večerni tekmi 7. kroga na domačem stadionu v Londonu odpravili zasedbo Brightona. Londončane je v vodstvo povedel prvi zvezdnik ekipe Harry Kane, ki je bil natančen pri strelu z bele točke. Gostje iz Brightona so se uspeli dokopati do izenačenja na začetku drugega polčasa, ko je ob edinem strelu v okvir Tottenhamovih vrat zadel le 20-letni bočni branilec Tariq Lamptey. Slavnostni trenutek po povratku v dres Tottenhama je končno dočakal Gareth Bale. Valižan je v igro vstopil v 70. minuti, nato pa tri minute po vstopu v igro z glavo matiral vratarja Roberta Sancheza, potem ko je obramba Brightona ob podaji Sergia Reguillona povsem pozabila nanj. To je bil sploh prvi Balov gol po povratku v London, a bo še toliko slajši, saj je s tem odločil obračun, ki se je zaključil z zmago Tottenhama z 2:1. Spursi so izkoristili spodrsljaja Evertona in Aston Ville in se tako po sedmih krogih prebili na drugo mesto angleške Premier League. Z zmago na ponedeljkovem obračunu z Leedsom bi jih sicer lahko prehiteli lisjaki iz Leicestra.

Drugi zaporedni poraz Evertona
Everton je po fenomenalnem uvodu v sezono zapadel v manjšo krizo, potem ko je na zadnjih treh tekmah vpisal z le eno točko, danes pa izgubil še drugič zapored. Tokrat je bilo usodno gostovanje pri "srakah" v Newcastlu. Domačini so z goloma Calluma Wilsona, ki se je v Newcastle preselil poleti iz Bournemoutha, vodili že z 2:0, nato pa je v sodnikovem dodatku drugega polčasa končni izid s častnim golom Evertona postavil Dominic Calvert-Lewin (2:1 za "srake").

Manchester United - Arsenal 0:1 (0:0)