Lyon na Parku princev premagal zvezdniški PSG

Pariz, 02. 04. 2023 23.01 |

Ž.K., STA
7

Vodilno moštvo francoske Ligue 1 PSG je na domačem Parku princev doživel še drugi zaporedni poraz. Tokrat je bil od Parižanov boljši Lyon, ki v letošnji ne kotira visoko in se nahaja na sredini lestvice. Pariško moštvo, ki se po izpadu iz Lige prvakov bori le še za domače prvenstvo, je tako znova odprlo boj za francoski naslov prvaka.

PSG ima zdaj namreč le še šest točk prednosti pred Lensom in Marseillom, devet točk pa za Parižani zaostaja Monaco, ki se je danes namučil s Strasbourgom in ga po preobratu premagal s 4:3.

Edini gol na Parku princev, kjer je bilo danes kar nekaj vroče krvi, je v 56. minuti dosegel mladi Bradley Barcola, Lyon pa je prek Alexandra Lacazetta v prvem polčasu zapravil še enajstmetrovko.

Statistika tekme PSG - Milan

Angers slovenskega reprezentanta Mihe Blažiča, ki zaradi poškodbe ni igral, je doma remiziral z Nico. Izid je bil 1:1, a zaradi tega si Angers ni prav nič povečal možnosti, da bi se ob koncu izognil zadnjemu mestu in seveda tudi izpadu. Za predzadnjim Ajacciom devet krogov pred koncem zaostaja deset točk.