Iz Smučarske zveze Slovenije so sporočili, da Tomaž Lovše do torka, 5. junija, svoje odločitve o slovesu z mesta prvega moža SZS ne bo komentiral. Takrat bo na namreč na sedežu krovne organizacije seja izvršilnega odbora zveze. Nekaj dni pred tem, ko naj bi predstavniki zveze sklenili pogodbo o sodelovanju z najboljšo slovensko alpinko Tino Maze je tako po dveh letih in dveh mesecih prišlo do slovesa prvega moža zveze. Človek, ki ga je po odhodu Staneta Valanta v prevzem zahtevne funkcionarske službe prepričal nekdanji uspešni alpinec Jure Košir, se tako poslavlja, o razlogih pa do nadaljnjega ne bo govoril. Čeprav se zdi takšna odločitev popolno presenečenje, pa poznavalci aktualnih razmer v slovenskem smučanju niso pretirano presenečeni.
Poleg tega, da so v ekipi Mazejeve že pred časom sporočili, da bo osnova za sklenitev dogovora s SZS poplačilo dolga iz preteklosti (gre za nagrade, ki jih je Lovše za uspehe na svetovnem prvenstvu v Garmisch Partenkirchnu obljubil tekmovalki), se na zvezi obeta prava 'smučarska stavka' zaradi participacije, ki jo bodo morali poplačati smučarji, v kolikor želijo zakorakati v novo tekmovalno leto, ena izmed težav, s katero se vodstvo z Lovšetom na čelu spopada, pa je nedvomno tudi ta, da vodilni predstavniki SZS še naprej sestavljajo proračun za novo sezono, pokrovitelji pa tudi zaradi finančne stiske močno zategujejo pas.
»Nimam komentarja, ker ne poznam podrobnosti,« je za 24ur.com dejal nekdanji uspešni slovenski alpinec Košir. Ob tem dodajmo, da ni znano, ali pomeni slovo Lovšeta tudi slovo velikega pokrovitelja slovenskega smučanja. "Bravo, Tomaž Lovše!!! Najlažje je pa odstopiti ... zdaj, ko tudi vsi mi ostali lahko! Hvala za družbo," je odločitev predsednika SZS na Twitterju komentiral slovenski smukač Rok Perko.
Vogrinec: To ni dobro ...
"Mora obstajati razlog. To vsekakor ni dobro za Smučarsko zvezo Slovenije niti za celoten slovenski šport. Vidimo, da je iz dneva v dan manj tistih, ki so pripravljeni sodelovati v tovrstnih projektih. Vse več je tistih funkcionarjev, ki ob tem v celotne zgodbe vlagajo svoj denar in počasi jim je vsega preko glave, na koncu pa so prav oni tisti, ki jih dobijo 'po glavi'. Očitno je, da Slovenija nima dovolj posluha za šport," je za 24ur.com povedal oče alpskega smučanja Tone Vogrinec, ki poudarja, da časi za vrhunski šport niso niti približno rožnati. Zadnjo sezono njegovega staža na vrhu alpskega odbora je bil denimo proračun alpincev 2,3 milijona evrov, danes pa se ta številka giblje pod milijonom. "Ta hip ne vidim njegovega naslednika. Ljudi s čarobno palico ni. Videl bi ga morebiti, če bi bilo financiranje vrhunskega športa s strani države razčiščeno. Še naprej namreč pri nas obstaja 60 panožnih zvez, vse želijo biti kar najvišje v svetovnem merilu, ampak naša država je za kaj takšnega premajhna. Gospodarske moči ta hip ni, prej ali slej pa se bo potrebno odločiti, kako naj bi šport v prihodnje izgledal. Poudarjam, ta hip Lovšetovega naslednika ne vidim," je še dodal oče slovenskega smučanja.
KOMENTARJI (153)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.