Liverpool in Chelsea nepričakovano poražena

Ljubljana, 17. 10. 2009 20.11 |

V 9. krogu angleške Premier League se je na vrh lestvice zavihtel Manchester United, ki je z 2:1 premagal Bolton ter izkoristil poraz Chelseaja na gostovanju pri Aston Villi z 1:2. Sunderland je presenetljivo ugnal Liverpool z 1:0.

Darren Bent je zadel za domačo zmago.
Darren Bent je zadel za domačo zmago. FOTO: Reuters

Aktualni angleški prvak Manchester United je znova prevzel vrh angleške lige. Varovanci Alexa Fergusona so že v uvodnih minutah prišli do vodstva z 1:0. Po predložku Evraja je s strelom z glavo poizkušal Michael Owen, a je žogi smer v lastno mrežo spremenil Zat Knight. Vodstvo Rdečih vragov je nekaj minut pred koncem prvega dela igre povečal Antonio Valencia. Za goste je častni zadetek dosegel Matthew Taylor.
Vodilni Chelsea je gostoval na Villa Parku pri sila neugodni Aston Villi. Igralci Carla Ancelottija so srečanje odlično začeli in v 15. minuti je s strelom od daleč domačega vratarja premagal Didier Drogba. Domači se niso predali in po dobre pol ure igre rezultat izenačili. Tretji kot za domače je izvedel Ashley Young, v kazenskem prostoru pa je najvišje skočil Richard Dunne (1:1). V nadaljevanju je domačim uspel popoln preobrat in to znova ob prekinitvi. Iz kota je še enkrat podal Young, tokrat je bil v kazenskem prostoru najvišji igralec Aston Ville James Collins in strelom z glavo premagal Petra Cecha. Domači so bili v zadnje pol ure igre v podrejenem položaju, a so vse poizkuse Modrih uspešno obranili in jim tako zadali drugi poraz v letošnji sezoni.
Na stadionu Luči je Sunderland presenetil oslabljeni Liverpool in slavil veliko zmago z 1:0. Rafael Benítez ni mogel računati na poškodovanega Stevena Gerrarda in Fernanda Torresa, kar se je zelo poznalo v igri gostov. Za veliko veselje domačih navijačev je že v uvodnih minutah poskrbel odlični Darren Bent. Liverpool je tako zabeležil že četrti poraz v letošnji sezoni in za vodilnim Unitedom zaostaja že sedem točk.
Brez večjih težav je Arsenal s 3:1 premagal Birmingham City. Za Topničarje so zadeli Van Persie, Diabiy in Aršavin. Za goste je častni zadetek dosegel Bowyer.