Liga prvakov

Zagrebčani napovedovali senzacijo v Münchnu, a doživeli najhujšo sramoto v zgodovini

Zagreb, 18. 09. 2024 10.41 | Posodobljeno pred enim dnevom

Mediji naših južnih sosedov vse bolj ostrijo kritike na račun blamaže, ki si jo je zagrebški Dinamo privoščil v uvodnem krogu nove sezone Lige prvakov na Bavarskem. Modri so proti favoriziranemu Bayernu izgubili s kar 2:9, kar je najhujši poraz serijskih hrvaških prvakov v zgodovini sploh.

• Vrhunci torkovih tekem 1. kroga Lige prvakov, 2. del
    14:27
    Vrhunci torkovih tekem 1. kroga Lige prvakov, 2. del
  • Vrhunci torkovih tekem 1. kroga Lige prvakov, 1. del
    08:40
    Vrhunci torkovih tekem 1. kroga Lige prvakov, 1. del

Bayern je z učinkovito predstavo premagal zagrebški Dinamo kar z 9:2 in tretjič v Ligi prvakov zmagal z razliko sedmih golov, pred tem je leta 2012 ugnal Basel, leta 2015 pa Šahtjar s 7:0. Bavarsko zasedbo je v vodstvo v 19. minuti popeljal Anglež Harry Kane po natančnem strelu z 11-metrovke, pred odhodom na veliki odmor pa sta zadela še Portugalec Raphael Guerreiro in Francoz Michael Olise.

Zagrebčani so v začetku drugega polčasa znižali na 2:3, potem ko sta zadela Bruno Petković (48.) in Japonec Takuya Ogiwara (49.), nato pa je nemški stroj znova začel mleti.

Nocoj nov spektakel na Kanalu A in VOYO. Od 20.30 ponovitev finala izpred dveh let med Cityjem in Interjem.

Kane je v nadaljevanju dosegel še tri gole (58., 73. in 78./11 m), v 61. minuti je drugi zadetek na tekmi zabil še Olise, nato pa sta se med strelce vpisala tudi Leroy Sane (85.) in Leon Goretzka (90.). "Dinamo se je na Bavarskem osramotil. Napovedovali so boj za kakšno točko, celo zmago, a se vračajo pošteno osramočeni," med drugim pišejo zagrebške Sportske novosti, ki opominjajo, da je to najhujši Dinamov poraz v zgodovini kluba.

Sergej Jakirović v času, ko je vodil Maribor.
Sergej Jakirović v času, ko je vodil Maribor. FOTO: Damjan Žibert

Modri še nikoli niso prejeli devet golov na tekmi, hkrati je to tudi neslavni rekord v Ligi prvakov. Še nobenemu klubu niso na eni tekmi nasuli devet "komadov"," so "slikovite" Sportske novosti, ki dodajajo, da je Dinamo vsaj sodobnik rekorda, ki je uspel Bayernu. "Bavarski ponos je zabil devet golov, kar je rekord v Ligi prvakov. Glede na to, da je bilo še na začetku drugega dela 3:2 za domače, je končnih 9:2 prav neverjeten rezultat." Hrvaški mediji stroko pozivajo k odstopu. "Takšna sramota ne sme ostati nekaznovana. Če je v trenerju Sergeju Jakiroviću kaj ponosa, potem je oziroma bo ponudil svoj odstop," so prepričani pri Indexu

Ristovski: Imam samo eno željo. Da navijači prejmejo opravičilo
Tudi v taboru Dinama niso bili ravnodušni ob tem, da so spisali negativno poglavje v zgodovini kluba kot tudi v zgodovini Lige prvakov. "Najprej opravičilo navijačem. Zares iskreno opravičilo. Upam, da se zavedajo, kako hudo nam je," je net.hr prenesel besede nogometaša Ristovskega.

Statistika tekme Bayern - Dinamo
Statistika tekme Bayern - Dinamo FOTO: Sofascore.com

"Ni lahko priti pred vas, novinarje, po takšnem večeru. Osramotili smo klub, osramotili smo hrvaški klubski nogomet. V slačilnici je turobno, a iz tega moramo ven boljši," gleda naprej Ristovski. "Najlažje je sedaj usmeriti prst v krivca oziroma krivce. Menim, da lahko le na kolektiven način in s skupnimi močmi premagamo neprijetno situacijo," je za net.hr še dodal izkušeni nogometaš.

Novinarji z vseh koncev in krajev pozivajo na linč trenerja Jakirovića, po mnenju naših južni sosedov glavnega krivca za debakel v Münchnu.

'Hoteli smo zabiti še desetega in enajstega'
V taboru velikih zmagovalcev otvoritvene evropske tekme sezone je bilo ob rekordu veliko bolj prešerno ... "Želeli smo na prepričljiv način začeti Ligo prvakov in od prve minute smo kazali našo željo. Razen tistih pet minut na začetku drugega polčasa smo odigrali skorajda popolno tekmo. V zadnjem času smo v dobri formi in ta rezultat to potrjuje," je za Bild po visoki zmagi dejal strelec štirih golov Harry Kane. "Trener je rekel, naj ne kažemo milosti tekmecu. Goli so prihajali kot po tekočem traku in želeli smo zabiti še desetega in enajstega," je še priznal Anglež na začasnem delu na Bavarskem.