Uspeh v Ligi prvakov je za Madridčane poleg rezultatskega pomemben tudi iz finančnega vidika. Analitiki ocenjujejo, da so pri Realu zaradi pandemije koronavirusa izgubili okoli 180 milijonov. Tako velik minus so v klubsko blagajno prinesli igranje pred praznimi tribunami, občuten upad prodaje dresov ter ostalih klubskih artiklov in dejstvo, da bo beli balet priprave na naslednjo sezono prvič po kar nekaj sezonah v celoti opravil v Evropi.
A Madridčani imajo sedaj odlično priložnost, da si dobro četrtino izgubljenega povrnejo z uspehom v Ligi prvakov, kar pa še zdaleč ne bo lahka naloga. Že na prvi stopnički – na povratni tekmi osmine finala – bodo morali loviti zaostanek s prve tekme, ko so doma izgubili z Manchester Cityjem (1:2). Če bo galaktikom uspelo preskočiti meščane, bodo bogatejši za 10 milijonov evrov, ki jih Uefa nameni četrtfinalistom.
Napredovanje v polfinale bi Realu prineslo dodatnih 12 milijonov, zmagovalec finala pa bo bogatejši za še 19 milijonov, medtem ko jih bo poraženec prejel štiri manj. Razlika v finančni pogači, razdeljeni med zmagovalcem in poražencem finala, pa je kljub temu lahko še nekoliko večja. Zmagovalec si namreč zagotovi mesto v Uefinem superpokalu, po katerem bi ob morebitni zmagi od evropske nogometne zveze prejel še dodatne štiri milijone in pol.
Izkupičku od nastopanja na elitnem evropskem odru je potrebno dodati še televizijske pravice. Na njihov račun bosta udeleženca finala Lige prvakov prejela še okoli tri milijone. To pa pomeni, da bo zmagovalec na koncu samo na račun osvojene lovorike bogatejši za okoli 50 milijonov evrov.
KOMENTARJI (65)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.