Po tekmi se je širša nogometna javnost, vključno z analitiki v britanskem studiu, zgražala nad početjem stranskega sodnika iz Romunije, le peščica uporabnikov spletnih omrežij pa mu je stopila v bran. Prekršil naj bi nenapisano pravilo, da delivci pravice ne stopajo v stik z nogometaši. A tokrat naj vendarle ne bi šlo za osebne interese.
Octavian Sovre je prekršil nenapisano pravilo, da delivci pravice ne stopajo v stik z nogometaši. A tokrat naj vendarle ne bi šlo za osebne interese, pač pa za plemenito gesto in željo po pomoči organizaciji, ki skrbi za mlade odrasle z avtizmom.
Med temi, ki so mu stopili v bran, je bil (še preden je postalo jasno, kaj je pravi razlog prošnje za avtogram) tudi trener Cityja Pep Guardiola, iz rodne Romunije pa so kmalu po kritikah britanskih in tujih medijev prišle glasne besede podpore, češ da je šlo (tudi) v tem primeru za plemenito gesto. "To je avtogram za plemenite namene," je za Gazeto Sporturilor dejala Simona Zlibut, predsednica organizacije 'SOS Autism Bihor'.
V omenjenemu romunskem spletnemu časopisu dodajo še, da si je Sovre obetal pridobiti tudi avtogram Pepa Guardiole, a mu do njega ni uspelo priti, uspel pa se je dokopati do dveh avtogramov Erlinga Haalanda. "Mogoče se ljudje ne zavedajo, toda Tavi Sovre je neposredno vpleten v podporo naše organizacije. Veliko nam je pomagal skozi vsa ta leta," je še poudarila Simona Zlibut. Sovre naj bi po besedah slednje vrsto let zbiral podpise velikih nogometnih imen, denar od prodanih avtogramov na dražbi, pa je nato šel v podporo organizaciji, ki skrbi za mlade odrasle osebe z avtizmom.
KOMENTARJI (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.