Tekma, ki jo bodo želeli Celjani na čelu z Riero čimprej pozabiti

Bratislava, 30. 07. 2024 22.30 |

Anže Mlakar
30

Drugo poglavje Alberta Riere na celjski klopi bi se težko začelo slabše, kot se je. Celjani so po tem, ko so pred enim tednom na domači zelenici remizirali s Slovanom iz Bratislave (1:1), v gosteh izgubili s 5:0 in izpadli iz kvalifikacij za Ligo prvakov. Aktualni slovenski prvaki, ki so od 15. minute igrali z igralcem manj, bodo evropske boje nadaljevali v tretjem krogu kvalifikacij za Ligo Evropa.

Nogometaši Celja
Nogometaši Celja FOTO: Global Game Media

Celjani so na tekmi proti Slovanu pritisnili takoj po začetnem žvižgu glavnega sodnika in prvič zapretili že po dveh minutah, ko je bil po drugem zaporednem kotu po strelu z glavo blizu zadetka Armandas Kučys. Če so nogometaši Slovana na prvi tekmi po pol ure igre na terenu ostali zgolj z deseterico, pa je Celjanom tokrat to "uspelo" že po četrt ure igre. Damjan Vuklišević je kot zadnji igralec v obrambi storil prekršek in predčasno končal s tekmo, prosti strel iz roba kazenskega prostora pa je izvedel nekdanji član Maribora Marko Tolić in poskrbel za vodstvo domačinov.

Nogometaši Slovana so v nadaljevanju zagospodarili na igrišču in svojo prednost podvojili v 30. minuti, ko je Cesar Blackman zaposlil Davida Strelca, slednji pa je ob bližnji vratnici premagal celjskega vratarja. Sedem minut kasneje so bili nogometaši s slovaške prestolnice blizu tretjega zadetka, novo veselje na tribunah stadiona v Bratislavi pa je preprečila vratnica. Naslednja nevarnost za celjska vrata je prišla v 41. minuti, Lovro Štubljar pa se je izkazal z obrambo.

Uvodne minute drugega dela tekme so minile brez večjih priložnosti, v 60. minuti pa so si Celjani na sredini igrišča privoščili veliko napako in bili za to kaznovani z novim zadetkom. Tolić je ob zadetku zabeležil še asistenco, žogo pa je v mrežo poslal Robert Mak.

72. minuta je prinesla še četrti zadetek, po protinapadu se je vnovič s podajo izkazal Tolić, Strelec pa se je še drugič vpisal med strelce. Štiri minute kasneje je v celjski mreži odjeknila petarda, za katero je z izjemnim strelom z razdalje ob pomoči vratnice poskrbel Tigran Barseghyan.