Liga prvakov

Mourinhov Fenerbahče ne bo igral v Ligi prvakov

Carigrad, 13. 08. 2024 22.50 |

Tretji krog kvalifikacij za uvrstitev v elitno Ligo prvakov je bil usoden za nekatere velike evropske klube. Med njimi je tudi turški velikan Fenerbahče, ki v prvi sezoni pod vodstvom Joseja Mourinha ne bo igral v elitni Ligi prvakov, saj je s skupnim rezultatom 3:2 klonil proti Lillu.

61-letni portugalski trener Jose Mourinho, ki je s Portom in Interjem že dosegel evropski vrh, je na povratni tekmi tretjega kroga kvalifikacij za Ligo prvakov doživel hladen tuš. Mourinhovi izbranci, ki so prvo tekmo na sveru Francije izgubili z 2:1, so do 91. minute trepetali, nato pa so si Francozi zabili avtogol, ki je tekmo popeljal v podaljške. Tam pa je sledilo razočaranje, saj je kanadski napadalec Jonathan David v 118. minuti  izkoristil najstrožjo kazen in Fenerbahče je s skupnim izidom 3:2 izpadel iz kvalifikacij za elitno evropsko nogometno tekmovanje.

Jose Mourinho
Jose Mourinho FOTO: AP

Poleg Lilla so bili v tretjem krogu kvalifikacij uspešni še Slovan Bratislava, Bodö/Glimt, Salzburg, Malmö, Midtjylland, Qarabag, Sparta Praga, Slavia Praga in Dinamo Kijev.

Izidi povratnih tekem 3. kroga kvalifikacij Lige prvakov in rezultat prve tekme (v oklepaju):

- moštva označena z * so se uvrstila v zadnji krog kvalifikacij

Apoel - *Slovan Bratislava 0:0 (0:2) (Kenan Bajrić je igral celo tekmo za Slovan, Vid Belec je branil celo tekmo za Apoel)

*Bodö/Glimt - Jagiellonia 4:1 (1:0) (Nina Žuglja ni bilo v postavi ekipe Bodö/Glimt, Dušan Stojinović ni igral za Jagiellonio)

Fenerbahče - *Lille 1:1 (1:2) (Miha Zajc ni igral za Fenerbahče)

Twente - *Salzburg 3:3 (1:2)

Paok - *Malmö 3:4 (2:2)

Ferencvaros - *Midtjylland 1:1 (0:2)

Ludogorec - *Qarabag 2:7 (2:1)

FCSB - *Sparta Praga 2:3 (1:1)

Union St. Gilloise - *Slavia Praga 0:0 (1:3)

Glasgow Rangers - *Dinamo Kijev 0:2 (1:1)

Izidi povratnih tekem 3. kroga kvalifikacij Lige Evropa in rezultat prve tekme (v oklepaju):

The New Saints - *Petrocub 0:0 (0:1)

Izidi povratnih tekem 3. kroga kvalifikacij Konferenčne lige in rezultat prve tekme (v oklepaju):

Paide - *Häcken 1:1 (1:6)

Mornar Bar - *Paks 2:2 (0:3)