
Alvaro Morata se je iz Reala k Juventusu preselil leta 2014. V minuli sezoni je, v polfinalu prav na račun 'belega baleta', moštvu iz Torina celo pomagal vse do finala Lige prvakov in potrdil, da spada med najboljše napadalce na svetu. A Real je ob prodaji 23-letnega napadalca v pogodbo dodal klavzulo, na podlagi katere bi lahko Morato letos poleti vrnil na stadion Santiago Bernabeu. Da takšen scenarij ni nemogoč, je priznal tudi igralec sam. "To je povsem mogoče. To vsi vedo. Sam pa želim, da se vse govorice o odkupu končajo. Želim pripadati svojemu klubu in vedeti, da bom tam še naslednjih nekaj let. Tako je lažje gledati v prihodnost," je v pogovoru za goal.com priznal Morata.
A dodatna težava v celotni zgodbi je, da si je Real zaradi nepravilnosti pri podpisih pogodb z mladoletnimi nogometaši nakopal kazen, zaradi katere poleti ne bi smel trgovati. Če Fifa kazni ne bo umaknila, se torej Morata ne bo mogel vrniti v Madrid, četudi bi si to želel. "Ni nujno, da bo ta klub Real Madrid. Želim le vedeti, kje bom nadaljeval kariero in bom tam igral še naslednjih nekaj let," je dodal Morata, ki je vseskozi v stiku z direktorjem Reala Emiliem Butraguenom: "Butraguenu sem bil zmeraj zelo hvaležen. Sprašuje me, kako sem, mi čestita, ko dosežem gol … Zmeraj mu bom hvaležen. Mislim, da je treba skrbeti za fante iz svoje mladinske šole, predvsem na tiste, ki jim uspe preboj. Ljudje, kot je Butragueno, vedo, kako se to počne."
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.