Arsenal po zadetkih Havertza in Sake proti PSG-ju do prve zmage

London, 01. 10. 2024 20.00 | Posodobljeno pred 29 minutami

M.D., Ž.Ž.
8

Nov spopad velikanov v Ligi prvakov tudi tokrat ni razočaral. Soočila sta se Arsenal in PSG, trenerja obeh moštev pa sta v ogenj poslala svoje najboljše adute. Arsenal je po zadetku Kaia Havertza povedel v 20. minuti, Bukayo Saka je z zadetkom v 35. minuti povišal prednost domačih, ki so kljub poskusom nevarnih gostov na koncu slavili z izidom 2:0.

Zgodovina Arsenala v Ligi prvakov in povezava trenerja Mikela Artete s PSG-jem

Obračun so bolj ambiciozno začeli domači nogometaši. Že v prvi minuti je vratar David Raya z dolgo in natančno podajo skoraj našel Gabriela Martinellija, ki pa ni bil dovolj hiter, da bi do žoge prišel pred vratarjem gostov Gianluigijem Donnarummo. V deveti minuti je proti Italijanovim vratom z roba kazenskega prostora nevarno ustrelil Bukayo Saka, a po začetnih desetih minuta so tudi gostje uspeli žogo dlje časa zadržati v svoji posesti.

Nekaj časa so gostje žogo celo imeli več v svoji posesti, a Arsenal je v 20. minuti po odlični podaji Leandra Trossarda in natančnem strelu z glavo Kaia Havertza povedel. Sledil je strel PSG-jevega Nuna Mendesa z roba kazenskega prostora, vratar Arsenala David Raya je bil prekratek, a rešila ga je vratnica, ki je žogo preusmerila izven igrišča. PSG ni popuščal in Achraf Hakimi je v 31. minuti pobegnil prepočasnemu branilcu Arsenala Riccardu Calafioriju, a njegov močan strel je Raya preusmeril v kot.

A topničarji so zdržali pritisk in odgovorili v 35. minuti, ko je Bukayo Saka povišal vodstvo na 2:0. Angleški reprezentant je z velike razdalje z leve strani izvajal prosti strel, žogo je močno in nizko poslal proti golu, na poti sta jo v gol neuspešno poskušala preusmeriti njegova soigralca Martinelli in Thomas Partey, obema ni uspelo, a vratarja in obrambo gostov sta zadostno zmedla, da je žoga poletela mimo nemočnega Donnarumme.

V drugem polčasu je Arsenal nadaljeval s solidno igro, v 51. minuti pa je Martinelli bil zelo blizu tretjemu zadetku, a njegov strel s šibkejšo levo nogo je vratar gotov ustavil brez težav. Joao Neves je v 66. minuti skoraj kaznoval njegovo potratnost, saj je zatresel okvir domačih vrat. PSG je v tem obdobju zaigral bolj podjetno. Igralci in trener PSG-ja bodo po tekmi verjetno najpogosteje omenjali sporno odločitev slovenskega sodnika Slavka Vinčića, ki v 78. minuti ni dosodil enajstmetrovke za goste po igri z roko Calafiorija.

Arsenal - PSG 2:0 (2:0)

Havertz 20., Saka 35.

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

23.01

Hvala, ker ste bili z nami in lahko noč!

To je za danes vse, z vami bomo spet jutri ob 20.30, ko bomo skupaj pospremili tekmo med Leipzigom in Juventusom. Lahko noč!

22.56

PSG po uvodni zmagi klonil proti Topničarjem

Parižani so v prvem krogu z 1:0 ugnali Girono, tokrat pa so morali v gosteh premoč preiznati Arsenalu. V naslednjem krogu se bodo pomerili z nogometaši PSV-ja.

22.53

Arsenal ostaja neporažen

Po remiju proti Atalanti je danes prišel do zmage in s četrtimi točkami trenutno zaseda osmo mesto na lestvici. V 3. krogu Topničarje čaka obračun s Šahtarjem.