Bayer Leverkusen je moral proti Barceloni, aktualni prvakinji in zadnje tedne najbolj "vroči" ekipi v Evropi, zaigrati na vse ali nič. Katalonci so bili že pred tekmo v farmacevtskem mestu s prvega mesta uvrščeni v osmino finala, medtem ko je trener domačih Roger Schmidt, znova je od prve minute zaupal slovenskemu reprezentantu Kevinu Kamplu, moral z varovanci pogledovati tudi proti Rimu, kjer bi zmaga AS Rome proti BATE Borisovu pomenila, da nobeno slavje ne bi bilo dovolj. Neymar je iz ekipe branilcev naslova odpadel po torkovem treningu, tekmo je spremljal s tribune, vrnil pa naj bi se šele za morebitno finalno tekmo svetovnega klubskega prvenstva. Luis Enrique je tako sestavil ekipo rezervistov, v kateri je priložnost za debi dobil tudi 19-letni kamerunski vezist Wilfrid Kaptoum. Vseeno je ekipo kot kapetan v napadu vodil prvi zvezdnik Lionel Messi, ki je v manjši strelski krizi gotovo želel izboljšati svoj letošnji evropski izkupiček ‒ dva zadetka.
Stari znanec z nemških zelenic Marc-Andre ter Stegen, nekdanji član lokalnih Leverkusnovih rivalov Borussie Mönchengladbacha, je lahko že v drugi minuti mimo svoje daljše vratnice pospremil nevaren strel Hakana Calhanogluja, Bayer pa je goste s prepoznavnim visokim "presingom" pritisnil na njihovo polovico. Kampl je v deseti minuti zelo lepo prodrl po levem boku, toda njegov predložek je obramba Kataloncev uspela izbiti. Na mestu je moral biti Ter Stegen tudi v 12. minuti, ko je po prekršku točno na robu kazenskega prostora s strani izvrstno meril Calhanoglu, a je bil občasni nemški reprezentant na mestu. Barcelona medtem nikakor ni uspela spraviti žoge do Messija, zvezna vrsta z Ivanom Rakitićem in golobradima Kaptoumom ter Sergijem Samperjem pa ni našla odgovor na nemški pritisk. Podor Messija in izgubljena žoga Kampla na robu kazenskega prostora je nato ponudila prvo priložnost gostom, a je Sandro Ramirez v 16. minuti z okoli 17 metrov meril točno v Bernda Lena.
V dvajseti minuti pa je BayArena nenadoma onemela ‒ zdelo se je že, da je Rakitić zamudil priložnost za podajo vtekajočemu soigralcu na levem boku, a je Hrvat, tudi on stari znanec Nemcev še iz časov pri Schalkeju, prekrasno našel Messija na drugi strani. Argentinec je pobegnil Kamplu in se izognil njegovemu lovljenju v prepovedani položaj, nato pa preigral Lena ter zabil z desnico. A veselje je trajalo manj kot pet minut, saj so farmacevti izvedli hitro akcijo po levem boku, žoga pa je nato malce srečno prišla do Javierja Hernandeza, ki je natančno meril v zgornji kot nemočnega Ter Stegna. Kmalu je bilo spet vroče na obeh straneh ‒ Bayer je zahteval najstrožjo kazen, potem ko se je žoga nesrečno odbila v roko Gumbauu, Messi pa je zastreljal lepo priložnost po akciji Jordija Albe. Prav med Kataloncem in Kamplom je po ostrem štartu Slovenca na sredini igrišča preskočilo nekaj iskric, Mark Clattenburg pa je pokazal prvi rumeni karton, zaradi katerega nekdanji član Salzburga ne bo smel igrati na morebitni prvi tekmi osmine finala.
Ter Stegen je v nadaljevanju polčasa ustavil oster predložek z desne pri svoji vratnici, nato pa še nevaren strel od daleč Calhanogluja v 38. minuti. Razen poskusa z razdalje Rakitića, ki je zletel precej mimo vrat, Barcelona ni bila več nevarna. Drugi polčas je Leverkusen začel z lepo akcijo Kampla in Hernandeza, čigar podajo s peto je pred enim od članov domače ekipe v zadnjem hipu prestregel Ter Stegen. Bayer oziroma Calhanoglu je imel v 49. na nogi prvo pravo priložnost za popoln preobrat, a je bil turški reprezentant po izvrstnem prodoru Kampla in kasnejšemu slabemu izbijanju gostujoče obrambe zelo sebičen in zgrešil s strelom mimo daljše vratnice. Naslednji, ki je kar malce osmešil obrambo Barcelone, je bil Karim Bellarabi, ki je "priplesal" globoko v kazenski prostor, nato pa namesto vrat zadel Hernandeza. Calhanoglu je bil naslednji, ki je zapretil golu gostov, spet je bil med začetniki akcije Kampl, toda Turek je do strela znotraj kazenskega prostora prišel po zaslugi napake ožje katalonske obrambe, a se Ter Stegnu za obrambo ni bilo potrebno premakniti.
Vse prej kot lahka pa je bila Nemčeva obramba v 61. minuti, potem ko je hudo napako storil Alba, Bellarabi pa je po podaji Hernandeza prišel sam pred Ter Stegna, ki pa je "prebral" njegovo namero. Enique je reagiral in iz igre potegnil debitanta Kaptouma, ki ga je zamenjal le malenkost izkušenejši Sergi Samper. Kampl je bil naslednji, čigar strel je ogrozil Barcelonina vrata, toda slovenski reprezentant ni preveč preizkusil Ter Stegna, ki je žogo v 64. minuti rutinsko odbil čez prečko. Schmidt je ofenzivo Leverkusna okrepil dvajset minut pred koncem, ko je Admirja Mehmedija zamenjal preizkušeni strelec Stefan Kiessling. Alba se je v 74. minuti umaknil še enemu debitantu Juanu Camaraju, Bayer pa je bil takoj spet nevaren, a je bil Ter Stegen na mestu po rahlo preusmerjenem strelu Bellarabija s 16 metrov. Deset minut pred iztekom rednega dela je Sandro praktično prvič na tekmi pobegnil obrambi farmacevtov, toda po prodoru vse do golavt črte ni uspel podati. Na drugi strani je Kiessling prišel v prvo priložnost po vstopu v igro, uspel udariti s polvolejem, a ni ogrozil Ter Stegna z roba kazenskega prostora.
Kampl je imel v 82. minuti kar nekaj sreče, da mu je Clattenburg spregledal rumeni karton ob zaustavljanju žoge z roko, sicer bi slovenski reprezentant lahko bil tudi izključen. Lekarnarji so sicer speljali več lepih akcij, a se na koncu vedno "zakombinirali" v 16-metrskem prostoru. In ravno, ko se je tekma prevesila v zadnjo minuto rednega dela, je Ter Stegen prikazal morda najlepšo obrambo večera, ko je na svoji vratnici ustavil poskus z neposredne bližine Hernandeza, ki ga je z boka našel Kiessling. Bayerjevi nogometaši so gotovo vedeli za rezultat iz Rima, ob katerem so za napredovanje potrebovali le še en zadetek, toda "tepla" jih je tudi sebičnost. Bellarabi je tako v prvi minuti sodnikovega podaljška namesto podaje Hernandezu izbral strel, Ter Stegen je bil na mestu, oba vpletena člana nemškega moštva pa sta se tudi odkrito sporekla, narazen ju je moral spraviti celo sodnik Clattenburg. Bellarabi je nato v naslednjem napadu izbral podajo namesto strela, a vnovič slabo, zaključni udarec pa je pripadel Jonathanu Tahu, toda po prostem strelu v zadnji minuti sodnikovega podaljška in voleju branilca z roba kazenskega prostora, ki je zletel mimo vrat, je bilo vsega konec.
Liga prvakov, izid:
Bayer Leverkusen ‒ Barcelona 1:1 (1:1)
Hernandez 23.; Messi 20.
KOMENTARJI (146)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.