Liga prvakov

FOTO in VIDEO: Sinovi volkulje nadoknadili zaostanek in napredovali

Rim, 13. 03. 2018 22.46 |

Nogometaši Rome so na povratni tekmi osmine finala Lige prvakov zmagali z 1:0 in tako le napredovali v nadaljni del tekmovanja. Šahtar v Rimu ni uspel zadržati prednosti, ki so si jo priigrali na uvodni tekmi na domač zelenici. Za sinove volkulje je edini gol zabil Edin Džeko.

Vse poti vodijo v Rim, toda za ekipo Šahtarja iz Donjetska se ta, kljub vodstvu z 2:1 s prve tekme, ni končala po željah. Prvi polčas povratne tekme osmine finala Lige prvakov se je zaključil brez gola, obe moštvi sta imeli sicer po tri priložnosti, toda le prva iz vrst Rome, že kar v uvodnih 20 sekundah tekme, je bila dovolj kakovostna. Edin Džeko bi lahko zabil gol, toda najbolj nevaren napadalec Rome je preveč slabotno poskusil, zato je gostujoči vratar njegov strel z lahkoto ubranil.

Šahtar ni uspel zadržati prednosti s prve tekme.
Šahtar ni uspel zadržati prednosti s prve tekme. FOTO: AP

Uvodne minute so obetale veliko več kot se je izkazalo v nadaljevanju, saj je prvih 45 minut bolj spominjalo na šahovsko partijo kot pravo nogometno tekmo. Vse skupaj je, kar se polčasa tiče, voda na mlin ukrajinske zasedbe, toda domači pred domačimi navijači še niso rekli zadnje besede. V 62. minuti je v ospredje stopil kdo drug kot napadalec Rimljanov Edin Džeko, ki je kot se je izkazalo zabil zmagoviti gol.

Edin Džeko je bil znova mož odločitve za Romo
Edin Džeko je bil znova mož odločitve za Romo FOTO: AP

Reprezentant Bosne in Hercegovine je bil aktiven tudi v 79. minut, ko je pobegnil proti gostujočim vratom, njegov prodor pa je grobo zaustavil branilec Šahtarja Ivan Ordets, ki je za svojo potezo prejel rdeči karton.

Gosti so kljub desetim igralcem poskušali v nadaljevanju še priti do izenačujočega gola, ki bi jim prinesel napredovanje, toda mreža Rome je ostala nedotaknjena.

Roma - Šahtar 1:0 (0:0) /1:2
Džeko 62.; RK: Ordets 79.