Bodo bo v Beograd potoval z golom prednosti

Bodo, 20. 08. 2024 20.10 | Posodobljeno pred 22 dnevi

A.M., J.B.
15

Bodo/Glimt je dobil prvo tekmo play-offa za Ligo prvakov proti beograjski Crveni zvezdi (2:1). Norvežani so pred domačimi navijači na začetku drugega polčasa povedli z 2:0, a je goste pred povratno tekmo na Marakani v igro vrnil rezervist Ognjen Mimović. Timi Max Elšnik je za rdeče-bele odigral vso tekmo.

Za 1:0 je zadel Odin Bjortuft

Srečanje so bolje odprli domači, vratar Beograjčanov Marko Ilić je imel v uvodnih minutah v vratih, za katerimi so stali številčni, predvsem pa zelo glasni gostujoči navijači, obilo dela. Predvsem je bil nevaren Isak Dyvbik Määttä, ki je v prvih 20 minut dvakrat resneje zapretil, a je ostalo pri 0:0.

Nogometašem Crvene zvezde igra v napadu ni in ni stekla. Če so imeli žogo na sredini igrišča še nekako pod nadzorom, tega nikakor niso uspeli prenesti pred vrata domačih. V 37. minuti je imel Bodo dotlej največjo priložnost, ko je z 20 metrov sijajno streljal Fredrik Sjovold, a je goste rešil okvir vrat.

Tudi uvod v drugi del je pripadel domačim. Skozi obrambo zvezde se je najprej sprehodil Jens Petter Hauge, ki je iz zelo ugodnega položaja meril mimo vrat. Le dve minuti kasneje pa so se domači navijači le razveselili prvega zadetka, potem ko je nerazumljiv izlet vratarja Ilića z glavo kaznoval Odin Bjortuft

Mäattä je deset minut kasneje še drugič zadel za domače, potem ko je fantastično prodrl z desne strani in s plasiranim strelom matiral nemočnega Ilića. Zvezda se je znašla v težavah, zaostanek z 2:0 bi pred povratnim srečanjem predstavljal težko premostljivo oviro, zato je trener Vladan Milojević v igro poslal vse razpoložljive adute.

Tudi Ognjena Mimovića, ki je 15 minut pred koncem uspel znižati. Desni bočni branilec, ki je prejšnji teden dopolnil šele 20 let, je bil v 75. minuti na pravem mestu po podaji s prostega strela. Do konca je sledil nalet gostov za morebitno izenačenje, a je ostalo pri 2:2. Timi Max Elšnik je zelo solidno odigral vseh 90 minut, medtem ko bo moral Vanja Drkušić na debi v majici beograjskega velikana še počakati.

Veliko bolje od Beograjčanov so se odrezali nogometaši Dinamo Zagreba, ki so prvo tekmo za nastopanje v Ligi prvakov dobili s 3:0 proti Qarabaqu. Zadela sta Marko Pjaca in Sandro Kulenović, ki je med 75. in 80. minuto poskrbel za izdatno prednost hrvaških prvakov.

Bodo/Glimt do zmage z idiom 2:1

Hvala, da ste bili z nami. Ponovno se nam pridružite jutri, ko bomo pospremili tekmo med ekipama Young Boys in Galatasaray.

75'

GOOOOOL!!! Zvezda znižala zaostanek!

Po prostem strelu Inbeoma Hwanga se je v domačem kazenskem prostoru najbolje znašel rezervist Ognjen Mimović in zabil z 2:1.

62'

GOOOOOL!!! Domačini podvojili prednost!

Po lepi akciji je iz roba kazenskega prostora z izjemnim strelom za 2:0 zadel Isak Dybvik Määttä.

52'

GOOOOOL!!! Norvežani do zaslužene prednosti!

Po močnem pritisku v uvodnih minutah drugega polčasa so nogometaši Bodo/Glimta prišli do prednosti. Predložek v kazenski prostor je poslal Sondre Brunstad Fet, zvezdin vratar je zaplaval v prazno, najvišje pa je skočil Odin Bjortuft in ob pomoči prečke žogo poslal v mrežo.

50'

Odlična priložnost za Bodo/Glimt

Po napaki v zvezdini obrambi je do strela prišel Kasper Hogh, srbski vratar pa se je izkazal z obrambo. V nadaljevanju je bil nevaren še Jens Petter Hauge, a meril mimo gola.