Trener Parižanov Luis Enrique je v udarni enajsterici v primerjavi s prvo tekmo zamenjal poškodovanega Lucasa Hernandeza in Bradleya Barcolo, priložnost pa je ponudil Lucasu Beraldu ter Goncalu Ramosu. Na drugi strani se je Edin Terzić odločil za enako postavo kot na prvi tekmi v Dortmundu.
Začetni postavi PSG-ja in Borussie Dortmund:
Nogometaše je na Parku princev pričakala izjemna kulisa, srečanje pa so odločneje odprli domači, ki so prvič zapretili preko Goncala Ramosa, nato pa še preko Kyliana Mbappeja. Borussia je Francozom prepustila terensko pobudo in se osredotočila na branjenje, toda Nemci so zdržali začetni nalet Parižanov, ki niso našli pravega odgovora na odlično postavljene Dortmundčane.
V 31. minuti je PSG dolgo pletel mrežo okoli kazenskega prostora in si priigral eno lepših priložnosti prvega polčasa, a precej čez vrata je sprožil Ousmane Dembele.
Srečanje se je razživelo v 35. minuti, ko je sprva strel Mbappeja z izjemnim posredovanjem preprečil Mats Hummels, na drugi strani igrišča pa je bliskovit protinapad povedel Karim Adeyemi, toda ob nevarnem poskusu Nemca se je izkazal Gianluigi Donnarumma.
Tik pred odhodom na odmor je proti gostujočim vratom z močnim strelom poizkusil še Fabian Ruiz, žogo pa je odbil Nico Schlotterbeck.
Četa Luisa Enriqueja je takoj po prihodu iz garderobe zatresla vratnico, premalo sreče je imel Warren Zaire-Emery.
Nato je znova do izraza prišlo nepisano pravilo: kdor ga ne da, ga dobi. Julian Brandt je podal iz kota, žogo pa je za hrbet Donnarumme brez težav poslal preveč osamljeni Hummels. S tem je postal najstarejši Nemec, ki je dosegel zadetek v izločilnih bojih Lige prvakov (35 let in 143 dni).
Toda zadetek ni pokopal upanja v pariškem taboru. Še naprej so si ustvarjali priložnosti. Najprej se je v ugodni situaciji znašel nerazpoloženi Ramos, nato pa je vratnica preprečila veselje še Nunu Mendesu.
PSG je v letošnji izvedbi Lige prvakov okvir vrat zatresel že 14-krat, od tega kar osemkrat proti Borussii, s katero se je pomeril štirikrat.
Sredi drugega polčasa je zadišalo po enajstmetrovki za Parižane, toda sodnik Daniele Orsato je ocenil, da je bil prekršek nad Dembelejem storjen izven kazenskega prostora.
V 77. minuti je nemški osrednji branilec Hummels znova zatresel mrežo PSG-ja, ampak bil je globoko v prepovedanem položaju, zadetek pa je bil razveljavljen.
Statistika Matsa Hummelsa, ki je bil na obeh polfinalnih tekmah izbran za najboljšega igralca:
V zaključku tekme je Paris Saint-Germain močno pritisnil, priložnosti so si sledile ena za drugo, a nemška vrata so se zdela kot zakleta za Francoze. Domači so v nadaljevanju obračuna še dvakrat zadeli prečko, najprej Mbappe, potem še silovito Vitinha. A kar 30 strelov PSG-ja ni obrodilo sadov, napredovanja pa so se z zmago v skupnem seštevku z 2:0 razveselili Nemci.
Borussia se vrača na Wembley, kjer jo čakajo neporavnani računi iz leta 2013, ko jih je v finalu ugnal Bayern iz Münchna (1:2).
Statistika povratne polfinalne tekme:
Ni vse v denarju
Ekipa iz francoske prestolnice je po podatkih Transfermarkta vredna več kot milijardo evrov in hkrati slabih 550 milijonov več kot zasedba dortmundske Borussie, ki na lestvici najdražjih moštev zaseda 21. mesto.
Zmagovalci Lige prvakov iz sezone 1996/97 so z uvrstitvijo v finale potrdili, da denar v nogometu ni vse in da v Ligi prvakov še vedno lahko spremljamo nepričakovane ter čudovite zgodbe klubov, ki pred začetkom sezone ne sodijo v ožji krog favoritov za osvojitev najelitnejše klubske trofeje v nogometu.
Izid, polfinale Lige prvakov:
Paris Saint-Germain - Borussia Dormund 0:1 (0:0) 0:2*
Hummels 50.
* skupni rezultat
KOMENTARJI (101)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.