Liga Evropa

Ljubljančani prekinili strelski 'post' za visoko evropsko zmago

Ljubljana, 26. 07. 2018 19.55 |

Ljubljanska Olimpija po slovesu od kvalifikacij Lige prvakov evropsko pot nadaljuje v kvalifikacijskem delu Lige Evropa. Prvo tekmo 2. kroga kvalifikacij so Ljubljančani odigrali v domačih Stožicah, tekmec je bila severnoirska zasedba Crusaders. Zmaji so se veselili visoke zmage s 5:1, po dva gola sta dosegla Boateng in Črnic.

Ljubljančani so kot slovenski državni prvaki evropsko pot v novi sezoni začeli v 1. krogu kvalifikacij Lige prvakov, toda po neuspehu v dvoboju s Qarabagom so izpadli, a so dobili še eno možnost. Preselili so se v drugi kakovostni razred evropskih klubskih tekmovanj, v 2. krog kvalifikacij Lige Evropa.

Njihov naslednji tekmec je severnoirski Crusaders, Ljubljančani pa prvo tekmo igrajo v Stožicah. Zmagovalec para Olimpija - Crusaders se bo 3. krogu kvalifikacij pomeril s poražencem dvoboja Bate Borisov - HJK Helsinki. Trener Ilija Stolica je na zelenico poslal naslednjo udarno enajsterico: Ivačič, Bagnack, Miškić, Boateng, Kapun, Zarifović, Črnic, Ilić, Štiglec, Tomić, Avramovski.

Zmaji so povedli v 30. minuti, po lepi podaji Nika Kapuna je zadel Kingsley Boateng. V drugem polčasu je vodstvo povišal Matic Črnic v 56. minuti, nato pa je s svojim drugim golom na tekmi Boateng povišal na 3:0 v 68. minuti. Le pet minut kasneje pa so nogometaši Crusadersa srečno izid znižali. Pomemben gol je v gosteh dosegel Jordan Forsythe, saj se je žoga odbila od Branka Ilića in končala za Ivačičevim hrbtom. A to je bil le kratek premor, saj je v 75. minuti podobno kot Boateng svoj drugi gol na tekmi dosegel Črnic. V devetih minutah so padli kar trije goli, dva za domače, eden za goste. A to še ni bilo vse, Ljubljančani so se ustavili pri številki 5, zadnji gol na tekmi je dosegel mladi Haris Kadrić. Gol je zabil v 92. minuti, v igro pa je vstopil namesto Boatenga v 86. minuti.

Zmajem se je končno odprlo v napadu in če na prvih dveh evropskih tekmah niso dali gola, so tokrat lepo napolnili mrežo gostov in si priigrali lepo izhodišče pred povratno tekmo, ki bo naslednji teden v Belfastu.