Vrnitev Joana Laporte na predsedniški položaj nogometnega kluba Barcelona je bil pričakovan. Uspešni katalonski odvetnik je tako še drugič v svoji karieri pometel s konkurenco in zasedel enega od najzahtevnejših funkcionarskih položajev v svetu športa.
Laportova vrnitev na Camp Nou je bil prvi predpogoj za morebiten obstanek kapetana Lionela Messija, ki naj bi se že nekaj časa dogovarjal za poletni prestop z vodstvoma Manchester Cityja in Paris Saint Germaina. Kot poroča lokalni športni časnik Mundo Deportivo, je imel Laporta prepričljivo zmago v žepu že po 89 odstotkih preštetih glasov. Victor Font jih je na koncu zbral slabih 32 odstotkov, Toni Freixa pa le nekaj manj kot 10 odstotkov. "Čestitam novemu staremu predsedniku Laporti za zmago. Vsi, brez izjeme, ga bomo podpirali pri njegovem delu. Če bo podobno uspešen kot v prvem mandatu (med letoma 2003 in 2010, op. p.), bo Barcelona znova posegla po višavah," se je na zmago predsedniškega protikandidata Joana Laporte odzval Freixa.
Messijeva javna podpora ključen dejavnik, Haaland na vrhu seznama želja
Prav javna podpora Lea Messija je bil eden od ključnih dejavnikov za odmevno volilno kampanjo 58-letnega Laporte, ki je večkrat poudaril, da je poleg reševanja statusa klubske ikone pomembna tudi bližnja prihodnost, kar zadeva prihode morebitnih okrepitev članskega moštva. Navijači katalonskega ponosa so že nestrpni, saj jim je novi stari predsednik že pred časom "obljubil" prihod enega od največjih mladih zvezdnikov svetovnega nogometa. Gre za zdaj še člana dortmundske Borussije Erlinga Haalanda, ki je na vrhu seznama želja nove klubske uprave.
Če bi se scenarij okrog Haalanda naposled uresničil, si Laporta ne bi mogel želeti boljšega začetka svojega drugega predsedniškega mandata pri Barceloni.
KOMENTARJI (157)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.