Trener Bayerna iz Münchna Julian Nagelsmann je pred časom kritiziral prestopno politiko Barcelone, ki kljub domnevnim finančnim težavam in velikemu dolgu to poletje vrtoglavo zapravlja. 58 milijonov evrov je Leedsu plačala za hitronogega Brazilca Raphinha, 50 Sevilli za branilca Julesa Koundeja in 45 Bayernu za enega najboljših napadalcev zadnjih let Roberta Lewandowskega. Andres Christensen in Franck Kessie sta prišla brez odškodnine.
Predsednik Blaugrane kritik na račun poslovanja kluba ne razume. "Može pri Bayernu bi prosil, naj najprej pogledajo na svoj bančni račun. Od prestopa Lewandowskega so prejeli ogromno denarja. Spoštujem vse, zato se ne vtikam v tuje stvari. Morda bi lahko oni storili enako" je bil oster Laporta.
Ne samo Bayern, glede kadrovanja Barcelone so se oglasili še nekateri klubi, med njimi Chelsea. Ni jim namreč jasno, kako lahko klub, ki je lani poleti brez prvega zvezdnika v svoji zgodovini ostal, ker si ni mogel privoščiti njegove plače, letos tako vrtoglavo zapravlja. Prvi mož Kataloncev na očitke odgovarja: "Dopuščam možnost, da so dvomili v naše zmogljivosti. Morda niso natančno ocenili naše moči in zagona nove uprave. Pri tem gre za pomanjkanje znanja in informacij glede našega kluba. Obrnili smo nov list v naši zgodovini, sedaj smo močnejši."
Od kod torej Barceloni toliko denarja za poletne prestope? "Imamo več kot 120 let bogate zgodovine in premoženje ogromne vrednosti. Veliko večje, kot je imajo drugi klubi. Za televizijske pravice za naslednjih 25 let smo iztržil 667 milijonov. Me sedaj razumete?" je bil oster Laporta. Po njegovih besedah je klub prisiljen zapravljati (tudi) zaradi visokih zahtev navijačev. "Imamo 400 milijonov navijačev po vsem svetu, ki od nas zahtevajo največ. Vsi vemo, kako visoka so pričakovanja okoli kluba. Morda tega ostali ne razumejo, zato jih prosim, naj se ne vmešavajo v klubske stvari."
KOMENTARJI (75)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.