Med klubi, ki so pripravljeni na nastopanje v superligi, če bo do nje seveda sploh prišlo, so štirje italijanski velikani: Inter, Milan, Napoli in Roma. Zraven so tudi vsi španski klubi z izjemo Atletica Madrida, pa tudi Olympique Marseille, Benfica, Porto, Sporting, Ajax, Feyenoord, PSV, Anderlecht in Club Brugge. Vsaj tako trdi prvi mož Barcelone Joan Laporta.
Organizatorji superlige so svojo drugo idejo predstavili pred nekaj tedni, potem ko je prvi poizkus pred tremi leti neslavno propadel. Trdili so, da projekt novega evropskega tekmovanja podpira vsaj 20 klubov, Laporta pa je zaenkrat imenoval le petnajsterico. Poleg že omenjenih projekt zagotovo podpirata tudi Barcelona in Real Madrid, ki sta zagovornika superlige že od samega začetka.
Joan Laporta je v pogovoru za katalonski radio RAC1 še dodal, da bi lahko do ustanovitve novega tekmovanja prišlo že naslednjo sezono.
Na strani Uefe pa očitno še naprej trdno ostajajo nemški, francoski in angleški klubi. "Ni mi mar, ali se nam bodo Angleži želeli pridružiti. Že tako imajo svojo superligo v obliki Premier lige," je bil do tekmecev z Otoka oster Laporta.
Njegovo Barcelono v osmini finala Lige prvakov, proti kateri se vodilni možje kluba tako ironično borijo, čaka Napoli. Prvi obračun bo na stadionu Diega Armanda Maradone na sporedu 21. februarja.
"Nogometaši, agenti in Uefa postajajo vse bogatejši, medtem ko klubi životarijo, ker od evropskih tekmovanj ne dobijo zadostne vsote denarja," je Uefo še pokritiziral 61-letni odvetnik, sicer nekdanji poslanec katalonskega parlamenta.
Nobena skrivnost ni, da je prav Barcelona med velikani evropskega nogometa v največjih finančnih težavah. Kdo ve, morda pa tudi pri blaugrani ne bi tako vehementno zagovarjali projekta superliga, če ne bi v prejšnjem desetletju za, kot se je kasneje izkazalo, ponesrečene okrepitve zapravljali na stotine milijonov evrov ...
KOMENTARJI (39)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.