Tim Krul je bil pri tem očitno zelo uspešen, saj je kostariškim nogometašem, ki so se z izrazito obrambno taktiko brez prejetega gola prebili do odločilnega izvajanja enajstmetrovk v četrtfinalu in imeli tako celo priložnost, da svojo državo pripeljejo v polfinale svetovnega prvenstva, ubranil dva strela z bele točke. In v čem je skrivnost Krulovega "psihološkega pristopa"? Vsakemu kostariškemu izvajalcu je pred strelom povedal, da ve, kam bo meril ... Pri vseh petih strelih je šel v pravo smer, dvakrat je žogo ustavil. Čeprav so tudi gledalci v Salvadorju negodovali in mu namenili koncert žvižgov, je nenavadna taktika Nizozemca ostala brez kazni, saj se sodnik Ravšan Irmatov ni odločil za rumeni karton zaradi nešportnega obnašanja, pa tudi krovna zveza Fifa ni uvedla preiskave. "To je način, ki sem si ga zamislil, in je deloval. Skušal sem najti pot v njihove glave, jih psihološko zmesti. Pri tem nisem mislil nič slabega," se je dan po tekmi na kritike odzval Krul in dejal, da bo enako naredil tudi v polfinalu proti Argentini - če bo dobil priložnost ob morebitnih strelih z bele točke. "Ampak mislim, da ne bo potrebno. Upam, da bomo zmagali že po 90 minutah," je še dodal Krul.

"Gledal sem jih, kako so izvajali enajstmetrovke proti Grčiji. Tisti, ki izvajajo kazenske strele, so pod hudim pritiskom in to sem sklenil obrniti v svojo korist," je še dejal vratar, ki je bil na tej tekmi pravi joker s klopi. Šele tik pred koncem podaljška je namreč zamenjal Jasperja Cillessena, ki sicer vso tekmo ni imel skorajda nobenega dela, nato pa se je prelevil v junaka nizozemske zmage.
KOMENTARJI (38)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.