
Ta scenarij je bil verjeten, odkar so predstavili in uvedli tehnologijo, ki naj bi odpravila vsaj večino napak. Spal, vseh 90 minut je za gostitelje igral slovenski reprezentant Jasmin Kurtić, je povedel z 2:1 s povsem regularnim zadetkom Mattie Valotija po protinapadu. Sodnik pa je, kot poroča STA, z VAR pregledal sporno situacijo pred tem, ko je Felipe Dias v kazenskem prostoru spotaknil Federica Chieso. Sodnik je dosodil najstrožjo kazen za Fiorentino, kar je avtomatsko pomenilo, da gol Spala ne bo obveljal. Fiorentina, ki je z bele točke nato sama povedla z 2:1, je zatem zmagala s 4:1.
Prav tako bo nekaj pozornosti požel tudi časovni vidik vsega skupaj. Prekršek nad Chieso se je zgodil na 72:45 minute tekme, Valoti je zadel v 73:20 minute, sodnika pa osebje, zadolženo za VAR, ni poklicalo do 74:55 minute. Odločitev za razveljavitev Spalovega gola in dosoditev najstrožje kazni je prišla šele pri 76:33 minute.
Izidi, 24. krog:
Atalanta - Milan 1:3 (1:1)
Freuler 33.; Piatek 45., 61., Calhanoglu 55.
Josip Iličić (Atalanta) igral vso tekmo.
Juventus - Frosinone 3:0 (2:0)
Dybala 6., Bonucci 17., Ronaldo 63.
Luka Krajnc je bil na klopi Frosinoneja.
Cagliari - Parma 2:1 (0:1)
Pavoletti 66., 85.; Kucka 40.
RK: Pedro 90./Cagliari
Valter Birsa (Cagliari) je poškodovan; Leo Štulac (Parma) je igral do 64. minute.
Spal - Fiorentina 1:4 (1:1)
Petagna 36.; Fernandes 44., Veretout 79./11-m, Simeone 80., Gerson 88.
Jasmin Kurtić (Spal) je igral vso tekmo.
Udinese - Chievo 1:0 (0:0)
Teodorczyk 86.
Boštjan Cesar (Chievo) je bil na klopi.
Genoa - Lazio 2:1 (0:1)
Sanabria 75., Criscito 93.; Badelj 44.
Rok Vodišek (Genoa) ni bil v ekipi.
Empoli - Sassuolo 3:0 (2:0)
Krunić 34., Acquah 37., Farias 60.
Inter - Sampdoria 2:1 (0:0)
D'Ambrosio 73., Nainggolan 78.; Gabbiadini 75.
Samir Handanović (Inter) je branil vso tekmo; Vid Belec (Sampdoria) je bil na klopi.
Napoli - Torino 0:0
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.