Mark Clattenburg je bil na nedavni podelitvi Global Soccer Awards v Dubaju proglašen za najboljšega sodnika na svetu. V letu 2016 je 41-letni Anglež sodil v treh velikih finalih. Pravico je namreč delil v finalu Lige prvakov med Realom in Atleticom, sodil je finale angleškega FA pokala med Manchester Unitedom in Crystal Palaceom, za konec pa je dobil še čast, da odsodi veliki finale evropskega prvenstva, v katerem sta se pomerila reprezentanci Portugalske in Francije. In sedaj se sodnik, ki se je uveljavil v angleški Premier League, kjer pravico deli že 12 let spogleduje z odhodom na Kitajsko. V zadnjem letu so kitajski klub poskrbeli za veliko odmevnih prestopov, ko so v svoje vrste za astronomske odškodnine in plače začeli vabiti najboljše nogometaše na svetu. Carlos Tevez in Oscar sta se v teh dneh odločila, da bosta kariero nadaljevala v Aziji in sta pri tem močno napolnila klubski blagajni, sedaj že bivših delodajalcev, zraven pa bosta na Kitajskem prejemala še nepredstavljive tedenske plače. Tevez je celo postal najbolje plačani nogometaš na svetu, ko se je odločil, da postane član ekipe Šanghaj Šenhua. Clattenburg je v pogovoru za Associated Press priznal, da bi se lahko v prihodnosti preizkusil tudi kot sodnik v kitajski Super League.
"Kitajska je zelo resno začela s projektom, s katerim želijo razviti svoj nogomet. Sploh če pogledamo kakšne igralce so kupovali v zadnjem letu. Če bi se meni ponudila priložnost, bi resno premislil o tem. Trenutno imam pogodbo s Premier League, a moj pogled je tudi dolgoročen. Kako dolgo sem še lahko sodnik? V Premier League sem že 12 let, dvanajst fantastičnih let. Konkretne ponudbe nimam, a če bi prišla bi razmislil. Denar ni bil nikoli gonilo za moje sojenje. Jaz gledam na razvoj in da lahko naredim razliko v svetu, nekaj novega. Pomembno je imeti kvaliteten sodniški kader, če želiš kvalitetno razvijati nogomet. Sojenje je pomemben del nogometa," je za agencijo AP povedal Clattenburg.
KOMENTARJI (9)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.