Sanchez je svojo profesionalno kariero začel pri Real Madridu, kjer je debitiral 25. maja leta 1996. Med svojim časom pri Realu je prispeval k osvojitvi španskega prvenstva in UEFA Lige prvakov.
Leta 1998 je prestopil k Racingu de Santander, kjer je v eni sezoni zabil 12 golov, kar mu je omogočilo prestop v Deportivo La Coruña. Pri Deportivu je bil ključni igralec v sezoni 1999–2000, ko je klub osvojil svoj prvi naslov La Lige. Sanchez je najbolj blestel na položaju desnega vezista, predvsem pa je bil znan po dobrih predložkih in asistencah.
Sanchez je zaključil igralsko kariero leta 2008 pri Elcheju, potem ko je zaradi poškodb nastopil le na redkih tekmah. V svoji karieri je odigral skoraj 500 tekem. Reprezentančno je za Španijo debitiral leta 2000 in do leta 2004 zbral osem nastopov.
Po končani igralski karieri je leta 2010 začel trenersko pot kot pomočnik pri Getafeju. Leta 2015 je postal glavni trener Deportiva, kjer pa ni dosegel pričakovanih rezultatov, saj je ekipa v edini sezoni zabeležila le dve zmagi na zadnjih 22 tekmah. Po kratkem obdobju pri Olympiacosu in Betisu se ni proslavil. V Grčiji je na klopi sedel le dve tekmi, na klopi Betisa pa je zdržal 27 tekem in je povprečno dosegel 1.07 točke.
Kasneje je postal glavni trener Malage. Povprečno je dosegel 1.27 točke, odpuščen pa ni bil zaradi slabih predstav njegove ekipe. Klub ga je namreč suspendiral po tem, ko so nepridipravi objavili posnetek takrat 43-letnega Španca, ki je slekel klubsko trenirko in se pred kamero samozadovoljeval. Kljub šestim zaporednim zmagam ga je klub sprva suspendiral, nato pa tudi odpustil. Kasneje je klub tožil. Spor, v katerem je Sanchez menil, da ga je Malaga nezakonito odpustila, se je končal z izvensodno poravnavo. Sanchez je zaradi incidenta prekinil svojo trenersko kariero.
Vrnil se je leta 2023, ko je prevzel Cartageno v drugi španski ligi. Že po treh mesecih je bil odpuščen, saj je zmagal na le eni izmed sedmih tekem.
Junija letos je bil imenovan za trenerja zelenih iz prestolnice. Podpisal je enoletno pogodbo z možnostjo podaljšanja.
Sanchez je imel priložnost voditi več uglednih nogometnih zvezd. Med njimi najbolj izstopajo Jesus Navas, bočni branilec, ki je blestel predvsem pri Sevilli, Dani Ceballos, vezist, ki je najbolj izstopal pri Real Betisu, preden se je pridružil Real Madridu. Pau Torres, ki igra na mestu osrednjega branilca, je svoje najboljše predstave pokazal pri Villarrealu, zdaj pa igra v Premier ligi pri Aston Villi. Luis Alberto, ki je pod taktirko Sancheza igral največ minut, kar 2241, je največji uspeh dosegel pri Laziu.
Španec pogosto uporablja taktične zamisli, ki temeljijo na pozicijski igri in strukturirani izgradnji napada. Značilno za njegove ekipe je, da v izgradnji igre uporabljajo različne formacije, kot so 2-3-2-3 ali 4-1-4-1, kjer se igralci premikajo v 'trikotnikih', da ohranjajo posest žoge in ustvarjajo premoč. Obožuje tudi vratarje, ki imajo dobro tehniko. Sanchez daje velik poudarek tudi na visokem pritisku in protipritisku, kjer njegove ekipe agresivno pritiskajo na nasprotnika, da jih prisilijo v napake in hitro odvzamejo žogo. Ta pristop omogoča hitre prehode v napad in izkoriščanje prostora v nasprotnikovi polovici.
Olimpija je od prihoda Sancheza pokazala zelo dobre rezultate. Od začetka letošnje sezone, ko je začel voditi klub, so zeleno-beli še neporaženi.
Uradne tekme Olimpije v letošnji sezoni:
(Prva Liga Telemach): Olimpija - ND Primorje 2:0
(UEFA Conference League): Olimpija - Polissya Zhytomyr 2:0
(UEFA Conference League): FC Koper - Olimpija 0:1
(UEFA Conference League): Polissya Zhytomyr - Olimpija 1:2
(Prva Liga Telemach): Olimpija - NK Nafta Lendava 1903 2:0
(UEFA Conference League): Olimpija - Sheriff Tiraspol 3:0
(Prva Liga Telemach): NK Domžale - Olimpija 0:0
(UEFA Conference League): Sheriff Tiraspol - Olimpija 0:1
(Prva Liga Telemach): Olimpija - NK Celje 2:2
Olimpija je pod Sanchezovim vodstvom torej dosegla skupno 15 golov in prejela le tri.
Sledi boj za nastop v skupinskem delu Konferenčne lige, kjer bodo zmaji skušali premagati hrvaškega prvoligaša Rijeko. Po oceni Transfermarkta je Rijeka vrednejša od vseh treh slovenskih klubov, Celja, Olimpije in Maribora, ki se bodo potegovali za naslov prvaka, skupaj. Skupna vrednost igralcev teh slovenskih klubov znaša približno 33 milijonov evrov, medtem ko je hrvaški klub ocenjen na skoraj 40 milijonov evrov.
Tekma bo v četrtek ob 20:00 s prenosom na Kanal A in VOYO.
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.