Kampl dosegel gol za bike, Šeško mu je bil blizu

Leipzig, 25. 08. 2023 23.01 |

Ekipa Leipziga je za uvod drugega kroga nemškega nogometnega prvenstva premagala Stuttgart s 5:1. Med strelce se je vpisal tudi nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl, ki je zadel za 4:1. V prvenstvu pa je debitiral njegov rojak Benjamin Šeško.

RB Leipzig - Stuttgart
RB Leipzig - Stuttgart FOTO: Sofascore.com

Slovenski reprezentančni napadalec zaradi poškodbe stopala na prvi tekmi pretekli konec tedna ni bil v postavi, tokrat pa je dobil priložnost od 79. minute, ko je bilo na semaforju že končnih 5:1. Prve uradne minute je za Leipzig zbral v superpokalu proti Bayernu.

Leipzig je imel sicer nekoliko več od igre v prvem polčasu, a je napako domačih v 35. minuti izkoristil Serhou Guirassy. Drugi polčas je minil povsem v znamenju domačih.

Po vrsti so za vodstvo s 3:1 zadeli Benjamin Henrichs (51. minuta), Dani Olmo (63.) ter Lois Openda (66.), nato pa je za 4:1 s pomočjo odbite žoge v 74. minuti zadel še Kevin Kampl ob svojem 150. ligaškem nastopu za Leipzig. Končni izid je postavil Xavi Simons v 76. minuti.

Kevin Kampl je dosegel svoj prvi gol v novi sezoni bundeslige.
Kevin Kampl je dosegel svoj prvi gol v novi sezoni bundeslige. FOTO: AP

Benjamin Šeško je imel v sodnikovem dodatku lepo priložnost za 6:1, a je njegov strel z levico z okoli 11 metrov Aleksander Nübel obranil.

V soboto bodo na sporedu še tekme Bochum - Dortmund, Darmstadt - Union Berlin, Köln - Wolfsburg, Freiburg - Werder Bremen, Heidenheim - Hoffenheim in Borussia Mönchengladbach - Bayer Leverkusen (18.30), v nedeljo pa še Mainz - Eintracht Frankfurt in Bayern München - Augsburg.