Nezadovoljni so bili predvsem z nemškimi predstavniki na stadionu KSU v Rijadu. Že pred tekmo so organizatorji zaprosili za minuto tišine v znak spoštovanja preminulemu legendarnemu nemškemu nogometašu in nogometnemu funkcionarju Franzu Beckenbauerju. Zbrano občinstvo tej prošnji ni želelo ugoditi in sledila je minuta žvižgov. Razlog za nezadovoljstvo na prvo žogo ni očiten in znan, mnogi pa sklepajo, da je politične narave.
Oktobra leta 2022 je takratna nemška notranja ministrica Nancy Faeser pred začetkom svetovnega prvenstva v Katarju kritizirala odločitev, da se tako veliko tekmovanje organizira v tej državi. "Obstajajo kriteriji, ki bi se jih morali držati, in bolje bi bilo, da turnirjev ne dodelijo takim državam," je takrat dejala. Čeprav Saudova Arabija ni v najboljših odnosih s Katarjem, njena opazka vseeno ni bila najbolje sprejeta v tem delu sveta. K nenaklonjenosti Nemčiji v tej državi naj bi prispevala tudi podpora evropske države Izraelu v konfliktu s Palestino. Skratka, Beckenbauer z omenjenimi zamerami nima nikakršne povezave in njihov 'protest' mogoče ni bil ravno najbolj posrečen.
Toni Kroos na drugi strani natanko ve, zakaj so vsak njegov stik z žogo spremljali glasni žvižgi. Lansko poletje je množični odhod nogometašev v Saudovo Arabijo komentiral s sledečimi besedami: "Rečeno je bilo, da bodo tam igrali ambiciozen nogomet, ampak gre zgolj za denar. Na koncu dneva gre za odločitev na podlagi denarja in proti nogometu." Avgusta lani je v pogovoru s Sports Illustrated dodal še: "Pomanjkanje človekovih pravic bi preprečilo moj odhod tja." Po tekmi je Kroos svoj sprejem v Rijadu komentiral na platformi X. "To danes je bilo zabavno! Izjemno občinstvo," je več kot očitno sarkastično zapisal nemški nogometaš.
KOMENTARJI (27)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.