Lewandowski v dveh minutah dvakrat zabil (0:2*)

Madrid, 26. 10. 2024 21.00 | Posodobljeno pred eno minuto

Pred derbijem med Real Madridom in Barcelono že dolgo ni bilo toliko napetosti, kot tokrat, saj sta se obe ekipi v tekmo podali v odlični formi. Oboji so pred dnevi v Ligi prvakov vknjižili visoki zmagi, v domačem prvenstvu pa bolje kaže Kataloncem, ki imajo pred večnimi rivali tri točke prednosti.

Real Madrid - Barcelona
Real Madrid - Barcelona FOTO: AP

Uvodne minute spektakla pod zaprto streho prestižnega stadiona Santiago Bernabeu niso prinesle resnih priložnosti, do zaključnih strelov sta sicer prišla na eni strani Kylian Mbappe, na drugi pa Lamine Yamal, a bila nenevarna.

Na polovici rednega dela prvega polčasa se je z gostujočo obrambo poigral Vinicius Junior, a bil ob zaključku premalo zbran in zgrešil nasprotnikova vrata. Nekaj minut kasneje je iz velike razdalje sprožil Pedri, domači vratar Andrij Lunin pa je žogo odbil v kot. Po pol ure igre je za evforijo na tribunah madridske trdnjave poskrbel Mbappe, ki je premagal vratarja blaugrane Inakija Peno, zadetek pa je bil po posredovanju VAR-a razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.

Oba trenerja sta med vratnici postavila rezervna vratarja, saj tako Thibaut Courtois, kot tudi Marc-Andre ter Stegen zaradi poškodb nista bila v kadru za El Clasico.

Ob koncu rednega dela prvega polčasa je glavni sodnik Jose Maria Sanchez prvič segel v žep s kartoni in kaznoval Marca Casada, ki je s prekrškom nad Viniciusom preprečil protinapad domačinov.

Nogometaši Barcelone so od začetnega žvižga glavnega sodnika držali visoko obrambno linijo, Madridčani pa so se v prvem polčasu kar osemkrat znašli v prepovedanem položaju in v tem pogledu izenačili lasten rekord.

Statistika prvega polčasa 258. El Clasica
Statistika prvega polčasa 258. El Clasica FOTO: Sofascore.com

Drugi polčas so bolje otvorili Katalonci in v 54. minuti prišli do prednosti. Casado je z odlično podajo zaposlil Roberta Lewandowskega, ki je z natančnim strelom premagal domačega vratarja. Poljski napadalec je bil vnovič natančen manj kot dve minuti kasneje, ko je po predložku Alejandra Baldeja žogo z glavo pospravil v mrežo Madridčanov.

Odlično priložnost za znižanje zaostanka so imeli nogometaši kraljevega kluba v 64. minuti, Pena pa se je po strelu Mbappeja izkazal z obrambo.