Juventus zanesljiv v Veroni, po dveh krogih sam na vrhu

Verona, 26. 08. 2024 22.47 | Posodobljeno pred 17 dnevi

Nogometaši Juventusa so v drugem krogu italijanskega prvenstva v gosteh premagali Verono s 3:0. Z drugo zmago v uvodu letošnje sezone so zdaj Torinčani sami na vrhu serie a kot še edina ekipa s stoodstotnim izkupičkom šestih točk. Na drugi današnji tekmi sta se Cagliari in Como razšla z neodločenim izidom 1:1.

V prvem polčasu sta za staro damo zadela Dušan Vlahović (28.) in Nicolo Savona (39.), tri točke Torinčanov pa je v 53. minuti potrdil Vlahović z drugim golom na dvoboju, tokrat z enajstmetrovke.

V uvodni ponedeljkovi tekmi je Cagliari povedel z golom Roberta Piccolija v 44. minuti, končen izid je v 53. minuti za novince med prvoligaši postavil Patrick Cutrone.

V soboto je slovensko obarvani Udinese gostil rimski Lazio in ga premagal z 2:1. Jaka Bijol je igral celo tekmo za Videmčane, Sandi Lovrić pa od 66. minute. Še pred tem je Parma presenetila Milan z 2:1, milanski Inter, ki brani naslov prvaka, pa je po remiju v prvem krogu tokrat z 2:0 odpravil Lecce. Tekma Monza - Genoa se je končala z zmago slednje z 1:0.

V nedeljo je Domen Črnigoj z Venezio, pri kateri ni dobil priložnosti za igro, gostoval pri Fiorentini (0:0), Empoli Petra Stojanovića, ta je igral od 88. minute, pa je zvečer zmagal na gostovanju pri Romi z 2:1. Na preostalih tekmah je Napoli po visokem uvodnem porazu vtis popravil z zmago 3:0 nad Bologno, Torino pa je z 2:1 ugnal Atalanto.