Brazilec Juninho je z odličnimi predstavami v minuli sezoni, med drugim je bil izbran za najboljšega igralca nepozabnega finala Hervis pokala Slovenije, navdušil slovensko nogometno javnost, posledično pa se je za njegove usluge pojavilo tudi zanimanje številnih tujih klubov: "Juninho bo v naslednjih dneh po vsej verjetnosti zapustil naš klub. Pri novih delodajalcih ga čakata le še zdravniški pregled in podpis pogodbe. Za ta korak smo se odločili iz dveh razlogov. Prvi in poglavitni je, da igralcu, ki je v preteklih letih ogromno dal našemu klubu, omogočimo preskok v višji kakovostni razred in s tem povezan višji dohodek. Po drugi strani pa bo finančni priliv iz tega naslova saniral tudi manjše težave, ki smo jih imeli na finančnem področju nekje od sredine pomladi. Kljub temu je močnejši razlog tisti prvi, saj smo v skladu z našo politiko zadnjih let tudi tokrat dali prednost željam igralca in mu omogočili prestop v tujino, pri tem pa nismo izigravali naše vloge pogajalca v tem procesu, saj se igralcu, kot je Juninho, takšna priložnost lahko ponudi samo enkrat v karieri. V kolikor se bo stvar v teh dneh uspešno zaključila, mu želim veliko sreče, tudi sam pa se zaveda, da je v Nogometnem klubu Domžale vedno dobrodošel. Razhajamo se v zelo prijateljskih odnosih in vsekakor bomo ostali v rednih stikih tudi v času njegovega igranja zunaj meja Slovenije," je odločitev o prodaji 27-letnega Brazilca, ki si je v Domžalah z ženo Saro in sinom Maxom ustvaril mlado družino, za uradno spletno stran kluba pojasnil športni direktor Matej Oražem.

Simpatičnega zveznega igralca, ki je v Domžalah v vseh tekmovanjih odigral 190 tekem in dosegel 26 golov, bo najbolj pogrešal trener Darko Birjukov. ''Zavedali smo se, da lahko vsak trenutek pride do njegovega prestopa v tujino in želim mu vse najboljše. V zadnjem času je postal najboljši igralec našega kluba, če ne celo lige, in s svojim odnosom do domžalskega dresa si je zaslužil prestop v tujino. Želim mu veliko sreče, njegov odhod pa je brez dvoma velik minus za nas.'' Prvi kadrovik slovenskih pokalnih prvakov še razkriva, da do konca avgusta, ko se zaključi uradni prestopni rok, lahko pride do novih sprememb v kadru dvakratnih državnih prvakov: ''Kar nekaj kombinacij je še v igri in ne izključujem možnosti za še kakšen odhod. Moramo se zavedati, da smo v zadnjem letu in pol prikazali odlične predstave, ki so jih spremljali tudi dobri rezultati, tako da je interes iz tujine popolnoma razumljiv. Z odhodom Juninha se nam je odprlo tudi mesto tujca in v primeru, da se pripeti še kakšen odhod, bomo igralce poskušali primerno nadomestiti, kar pa ne bo lahka naloga. Scenarij imamo že pripravljen in ga dnevno dopolnjujemo. Do konca avgusta je še ogromno časa in do takrat se lahko še marsikaj pripeti," je za klubsko spletno stran še dejal Matej Oražem, ki ga očitno čaka deloven zaključek poletja.
KOMENTARJI (10)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.