Izjemni Šeško z dvema goloma prispeval levji delež k zmagi Leipziga

Leipzig, 28. 09. 2024 17.46 | Posodobljeno pred 2 urama

STA, A.V.
6

Slovenski nogometni zvezdnik Benjamin Šeško je na tekmi petega kroga nemške Bundeslige dosegel dva gola za Leipzig in s tem izdatno pomagal svoji ekipi do zmage proti Augsburgu (4:0). Zvečer sledi derbi kroga med Bayernom in Bayerjem iz Leverkusna.

Benjamin Šeško je v Bundesligi do današnje tekme imel še prazno strelsko statistiko, a je to zelo hitro popravil v obračunu z bavarsko ekipo. Prvič je zadel v 11. minuti, ko je po podaji Loisa Opende prišel do žoge na 25 metrih in po dveh korakih silovito udaril, žoga pa je končala v mreži. Le štiri minute zatem je bilo 2:0, Šeško je žogo po podaji Davida Rauma v kazenski prostor z glavo preusmeril v gol.

V prvem delu bi lahko Augsburg znižal, a je vratar Peter Gulacsi ubranil strel z bele točke Jeffreyja Gouweleeuwa. Že takoj na začetku drugega dela pa je za Leipzig zadel še Openda in potrdil zmago saškega kluba. Za piko na i je zadel še Xavi Simons v 57. minuti. Leipzig je zdaj začasno drugi z 11 točkami, Bayern jih ima s tekmo manj 12.

Statistični učinek Benjamina Šeška na tekmi proti Augsburgu
Statistični učinek Benjamina Šeška na tekmi proti Augsburgu FOTO: Sofascore.com

V preostalih popoldanskih tekmah je igral tudi Heidenheim, prvi tekmec ljubljanske Olimpije v Konferenčni ligi naslednji teden. V Mainzu je slavil z 2:0. Za goste je v prvem delu zadel Marvin Pieringer, Heidenheim pa je dobro uro igral z igralcem več, saj je Andreas Hanche Olsen dobil drugi rumeni karton. V 80. minuti so bile moči spet izenačene, Niklas Dorsch je dobil rdeči karton, je pa nato Jan Schoppner v 86. minuti zadel za končnih 2:0.

Povratnik med prvoligaše St. Pauli je prvič v sezoni zmagal. Na gostovanju je presenetil Freiburg, že v 12. minuti je zadel Elias Saad, pri domačih je Vincenzo Grifo zapravil najstrožjo kazen, Oladapo Afolayan pa je ob koncu prvega dela podvojil prednost Hamburžanov. Domači so nato sicer zadeli, a gol zaradi prepovedanega položaja ni obveljal, je pa Saad potrdil uspeh St. Paulija z drugim golom na tekmi.

Borussia Mönchengladbach je do treh točk z Unionom prišla dobesedno v zadnjih sekundah dvoboja, saj je Tomaš Čvančara zadel v osmi minuti sodnikovega dodatka za 1:0. Podoben je bil tudi finiš na tekmi Wolfsburg - Stuttgart; domačini so dvakrat vodili, gostje so tudi zapravili najstrožjo kazen, potem pa je v sedmi minuti sodnikovega dodatka za 2:2 poskrbel Denis Undav.

Nemško državno prvenstvo, 5. krog, izidi:
Borussia Dortmund - Bochum              4:2 (1:2)
Leipzig - Augsburg                      4:0 (2:0)
(Benjamin Šeško je za Leipzig igral do 84. minute; dosegel je zadetka v 11. in 15. minuti; Kevina Kampla zaradi poškodbe ni bilo v postavi Leipziga).
Freiburg - St. Pauli                    0:3 (0:2)
Wolfsburg - Stuttgart                   2:2 (1:1)
Mainz - Heidenheim                      0:2 (0:1)
Borussia Mönchengladbach - Union Berlin 1:0 (0:0)
Bayern München - Bayer Leverkusen -:- (-:-)