Interblock na Obali kratkih rok

Ljubljana, 15. 03. 2008 19.57 |

V derbiju 22. kroga Prve Lige Telekom Slovenije je Koper z 2:1 premagal ljubljanski Interblock.

V obračunu drugo in tretjeuvrščenega moštva državnega prvenstva se je zmage zasluženo veselila domača zasedba, čeprav je obračun na Obali bolje pričela ljubljanska ekipa. Interblock je namreč že v 12. minuti povedel z zadetkom Darijana Matiča, a so jih „kanarčki“ iz Kopra že do konca prvega polčasa ujeli, v nadaljevanju pa z golom Andreja Rastovca prvič prešli v vodstvo, ki so ga uspešno branili do konca tekme.

Interblokovci (v belem) so bili na Obali po rezultatu sodeč neuspešni.
Interblokovci (v belem) so bili na Obali po rezultatu sodeč neuspešni. FOTO: Damjan Žibert

Zanimivo je bilo tudi v Domžalah, kjer so prvaki gostili Mariborčane. Tekma se je razpletla z miroljubnim remijem in brez doseženega zadetka z obeh strani. Identičen rezultat so pospremili tudi gledalci v Novi Gorici, kjer je HiT Gorica gostila Mik Celje.

Jutri bosta ob 15. uri na sporedu še preostali dve tekmi 22. kroga kjer bo na Ptuju Drava gostila Nafto, v Ivančni Gorici pa Livar Primorje.