Inter gladko dobil derbi z Milanom in napredoval v finale pokala

Milano, 19. 04. 2022 23.11 |

Nogometaši FC Interja so na stadionu Giuseppeja Meazze v velikem derbiju polfinala italijanskega pokala na povratni tekmi s 3:0 premagali AC Milan in se tako s skupnim izidom 3:0 – prva tekma se je zaključila z 0:0 – uvrstili v veliki finale. Tam se bodo pomerili z zmagovalcem para Juventus - Fiorentina. Slovenski vratar Samir Handanović je za Inter branil vso tekmo.

Nogometaši Interja so takole proslavili zmago nad večnimi mestnimi rivali.
Nogometaši Interja so takole proslavili zmago nad večnimi mestnimi rivali. FOTO: AP

Pod zadetke sta se podpisala argentinski napadalec Lautaro Martinez, ki je bil uspešen dvakrat v prvem polčasu (4. in 40. minuta), in nemški nogometaš Robin Gosens, ki je zadnji žebelj v krsto Milanovi četi zabil v 82. minuti tekme. 3:0 na povratni tekmi je bil, potem ko se je prva tekma zaključila z izidom 0:0, zadosten zalogaj za napredovanje v finale, kjer jih utegne čakati še en veliki tekmec Juventus. Ta bo na povratni tekmi drugega polfinala v sredo branil prednost s prve tekme proti Fiorentini (1:0).