Iličić tekmo z rdečim kartonom končal že v prvem polčasu

Bergamo, 03. 11. 2019 14.42 |

Na tekmi italijanskega državnega prvenstva je Atalanta na domačem igrišču izgubila proti Cagliariju (0:2). V prvem polčasu je bil izključen Atalantin slovenski reprezentant Josip Iličić, ki je dobil neposredni rdeči karton zaradi namerne brce v nogo nasprotnika. S porazom so Bergamčani zapravili možnost za povratek na tretje mesto na lestvici, na četrtem jih je za nameček prehitela ravno ekipa s Sardinije.

To bi moral sicer biti tudi "dvoboj" dveh slovenskih nogometašev v Serie A, Josipa Iličića pri Atalanti in Valterja Birse pri Cagliariju. A je Birsa poškodovan, Iličić pa je odigral le slabih 40 minut, potem je moral predčasno v slačilnico. Glavni sodnik mu je pokazal neposredni rdeči karton v 39. minuti, potem ko je sankcioniral le Iličićevo brco po provokaciji tekmeca, ki je s komolcem zamahnil proti Kranjčanovi glavi.

TEKMA

A Haralampos Likogiannis ni bil kaznovan, medtem ko je moral slovenski nogometaš z igrišča. Cagliari je zmagal z 2:0, Mario Pašalić je najprej zatresel lastno mrežo (avtogol) v 32. minuti, ko je prosti strel izvedel ravno Likogiannis, Christian Oliva pa je končni izid postavil v 58. minuti po lepi akciji, ki jo je po podaji v sredino Giovannija Simeoneja zaključil urugvajski vezist.