Ibra zabija tudi kot Irbahimović: Nisem opazil, drugače ...

Los Angeles, 06. 07. 2019 10.55 |

O novi zmagi ekipe Los Angeles Galaxy v tekoči sezoni lige MLS in novih dveh doseženih zadetkih Zlatana Ibrahimovića ni bilo prelitega prav veliko črnila. Ameriške in tudi svetovne medije je bolj zanimalo, kako je prvi zvezdnik moštva pozdravil dejstvo, da so narobe izpisali priimek na dresu ... "Sploh nisem opazil. Kasneje so mi povedali. Drugače ..."

Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović FOTO: AP

Zlatan Ibrahimović je v tej sezoni MLS spet v dobri strelski formi. Na petnajstih tekmah je v dresu ekipe Los Angeles Galaxy dosegel trinajst golov, dva na zadnji prvenstveni tekmi proti Torontu (2 : 0): Šved je bil uspešen v zadnjih petnajstih minutah dvoboja, ko je z goloma poskrbel, da je zmaga ostala doma. Los Angeles Galaxy, ki se lani ni uvrstil v končnico, trenutno zaseda drugo mesto na razpredelnici.

A bolj kot nova odlična strelska predstava švedskega veterana je ameriške in tudi svetovne medije zanimal odziv nogometaša, ki je nosil dres z napačno izpisanim priimkom. "Irbahimović se je bohotilo na njegovem hrbtu," je opazil ESPN. Novinar omenjenega ameriškega medija je 37-letnega nogometaša celo povprašal, kaj si misli ob vsem tem. "Nisem opazil. Kasneje so mi povedali. A če bi za to vedel, ne bi nastopil," ameriški novinar je bil kar malce šokiran ob njegovi izjavi, a se je kmalu pomiril, saj mu je Šved zabičal, da se "šali". "Zgodi se, še nikoli nisem zabijal gole pod tem imenom, zato je bilo vse skupaj kar zabavno," je še dejal prvi strelec lige MLS, ki je proti Torontu zadetka zabil v 75. in 89. minuti, Galaxy pa zaseda drugo mesto na Zahodu s šestimi točkami manj in tekmo več od mestnega rivala Los Angeles FC-ja.