Marseille do zmage nad Lyonom, Zajc s porazom iz Bresta

Pariz, 22. 09. 2024 22.58 | Posodobljeno pred 2 urama

Nogometaši Toulousa, med katerimi je tudi Slovenec Miha Zajc, so v 5. krogu francoske lige gostovali pri Brestu in izgubili z 0:2. Nogometaši Marseilla pa so dosegli pomembno zmago proti Lyonu (3:2).

Toulouse, pri katerem je Zajc igral od 63. minute, je imel v 35. minuti pri zaostanku z 0:1 priložnost za izenačenje z bele pike, a je Zakaria Aboukhlal zgrešil. Romaine Faivre pa je v 91. minuti postavil končni izid za zmago Bresta, ki ima zdaj točko več od današnjega tekmeca.

Zvečer sta se merila Lyon in Marseille, slednji je lovil zmago, s katero bi se na vrhu lestvice točkovno izenačil s PSG in Monacom. To mu je tudi uspelo po dramatični končnici in zmagovitem zadetku Jonathana Rowa v 95. minuti za 3:2. Kazalo je sicer, da bo Lyon, ki je že od pete minute igral z igralcem več, saj je gostujoči Leonardo Balerdi že v prvi in peti minuti dobil rumena kartona, izvlekel točko po izenačenju na 2:2 Rayana Cherkija v 93. minuti.

Pred tem je Monaco s 3:1 premagal Le Havre, Montpellier je z dvema goloma Akorja Adamsa s 3:2 odpravil Auxerre, Angers in Nantes pa sta igrala 1:1, oba gola sta padla v prvem polčasu.

Že v petek je ekipa iz Nice kar z 8:0 ugnala St. Etienne, Youssoufa Moukoko je dosegel dva gola, pri enem pa podal. V soboto je Reims, ki ga vodi slovenski strokovnjak Luka Elsner, igral 1:1 z branilcem naslova in velikim favoritom Paris Saint-Germainom, enak izid je bil tudi na tekmi Rennesa in Lensa, s 3:3 pa sta se razšla Lille in Strasbourg.