Le za odtenek počasnejši je bil v skupinskem delu Romun Valentin Mihaila (35,8 km/h), prvo trojico pa je dopolnil nogometaš Bologne v vrstah švicarske reprezentance Dan Ndoye (35,6 km/h).
Med najhitrejšo deseterico so se znašli še Danec Rasmus Hojlund (35,5 km/h), Portugalca Rafael Leao (35,4 km/h) in Nuno Mendes (35,2 km/h), Nizozemec Jeremie Frimpong (35,2 km/h), Čeh David Jurašek (35,1 km/h), Francoz Kylian Mbappe (35 km/h) ter Škot Kieran Tierney (35 km/h).
Med Slovenci je drugo najvišjo hitrost dosegel Žan Karničnik (33,3 km/h), tretjo pa Vanja Drkušić (32,9 km/h).
Adam Gnezda Čerin med tistimi, ki so največ pretekli
V skupinskem delu je največ pretekel Albanec Ylber Ramadani (37,5 km), sledita pa mu Italijan Nicolo Barella in Čeh Tomaš Souček (oba 37 km). Slovenski vezist Adam Gnezda Čerin je po pretečenih kilometrih na šestem mestu, na tekmah proti Danski, Srbiji in Angliji je pretekel 35,2 kilometra.
Med deseterico najbolj aktivnih tekačev so še Albanec Kristjan Asllani, Madžar Andras Schafer, Čeh Vladimir Coufal, Švicar Granit Xhaka, Belgijec Timothy Castagne in Italijan Riccardo Calafiori.
Ronaldo in Lukaku doslej s slepimi naboji
Cristiano Ronaldo in Romelu Lukaku sta na uvodnih treh preizkušnjah sprožila največ strelov proti vratom nasprotnikov, toda vselej nenatančno. Portugalec je streljal 12-krat, Belgijec pa 10-krat.
Dvomestno število strelov imajo tudi Mbappe, Kai Havertz, Aleksandar Mitrović in Christian Eriksen, vsi z izjemo srbskega napadalca pa so že zatresli mrežo na letošnjem Euru. V slovenskem taboru je sedemkrat streljal Andraž Šporar.
Pri natančnih podajah dominirali Nemci in Italijani
Toni Kroos je po številu natančnih podaj daleč pred vsemi, doslej jih je zbral že kar 326. Sledi njegov rojak Antonio Rudiger (251), nato pa italijanski branilec Alessandro Bastoni (233).
V prvi sedmerici so zgolj Italijani in Nemci (Jonathan Tah, Barella, Calafiori in Jorginho), potem pa sledita Angleža John Stones ter Kyle Walker ter Ukrajinec Mikola Matvijenko. Pri Slovencih je največ podaj izviralo iz nog Gnezde Čerina (106) in Karničnika (100).
Branilcem največ težav povzročala Dembele in Doku
V preigravanjih sta bila najbolj razpoložena Francoz Ousmane Dembele in Belgijec Jeremy Doku, oba sta 22-krat uspešno preigrala nasprotne nogometaše. Zgolj enkrat manj je to uspelo Gruzijcu Kvichi Kvaratskhelii, ki je ob tem izsilil tudi največ prekrškov. Pri vrhu so še Nemec Jamal Musiala, Švicar Ndoye, Španec Lamine Yamal, Anglež Bukayo Saka, Turek Kenan Yildiz in Portugalec Leao.
Med Slovenci je devet preigravanj zabeležil Petar Stojanović, šest pa Karničnik.
V obrambi najbolj trdna Guehi in Orban, visoko tudi Karničnik
Marc Guehi in Willi Orban se lahko po skupinskem delu 'pohvalita' z največ odvzetimi žogami, obema je to uspelo 26-krat. Dve manj sta odvzela Hrvat Josip Šutalo in Italijan Calafiori, tri manj pa Slovenec Karničnik, švicar Manuel Akanji ter Italijan Bastoni.
Pri Slovencih sledita Timi Max Elšnik (17) in Jaka Bijol (16).
Med vratarji izstopal Mamardashvili
Gruzijski čuvaj mreže Giorgi Mamardashvili je na uvodnih treh tekmah zbral kar 20 obramb, kar je daleč največ izmed vseh. S 13 obrambami mu sledi Romun Florin Nita, 12 pa so jih zbrali Škot Angus Gunn, Nizozemec Bart Verbruggen, Italijan Gianluigi Donnarumma, Slovak Martin Dubravka in Belgijec Koen Casteels.
Jan Oblak je doslej moral posredovati devetkrat.
KOMENTARJI (24)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.