Euro 2024

Nemčija prva reprezentanca v osmini finala evropskega prvenstva

Stuttgart , 19. 06. 2024 19.52 | Posodobljeno pred 12 dnevi

Uvodne minute srečanja med Nemčijo in Madžarsko so presenetljivo pripadle slednjim, nemški reprezentanti pa so jih v nadaljevanju nevtralizirali in v 22. minuti povedli preko Jamala Musiale. Prvi polčas se je končal z minimalnim vodstvom Nemcev, prednost pa so podvojili v 67. minuti, ko je za končnih 2:0 zabil Ilkay Gündogan.

Nemčija - Madžarska
Nemčija - Madžarska FOTO: AP

Madžari so že v uvodu tekme dokazali, da bo tokrat naloga za Nemce precej težja, kot je bila na prvi tekmi proti Škotski. Ob prvi priložnosti na tekmi se je z obrambo izkazal Manuel Neuer, nemški reprezentanti pa so nato prevzeli kontrolo nad igro in v 22. minuti po zmedi v madžarskem kazenskem prostoru povedli preko Jamala Musiale, ki se je še na drugi tekmi zapored vpisal med strelce.

Po tem, ko so se Madžari znašli v zaostanku, je bil blizu izenačenja Dominik Szoboszlai, ki je izvrstno izvedel prosti strel, izkušeni nemški vratar pa je vknjižil novo odlično obrambo. Drugi del prvega polčasa je minil v znamenju domačinov, ki pa kljub številnim priložnostim svoje prednosti niso uspeli podvojiti. V izdihljajih prvega dela so Madžari stresli nemško mrežo, zadetek pa zaradi prepovedanega položaja ni bil priznan.

Jamal Musiala po zadetku za 1:0
Jamal Musiala po zadetku za 1:0 FOTO: AP

Nemška premoč se je nadaljevala tudi v drugem polčasu, bližje zadetku pa so bili Madžari, ki so v 60. minuti zapretili preko Barnabasa Varge, njegov strel z glavo pa je zletel preko Neuerovih vrat. Napadalna igra se je domačinom poplačala v 67. minuti, ko je Ilkay Gündogan s svojim prvencem na evropskih prvenstvih zadel za 2:0.

Nemci so tekmo mirno pripeljali do konca, italijanski strokovnjak Marco Rossi pa je doživel prvi poraz proti Nemčiji, odkar je leta 2018 sedel na madžarsko klop. Pred tem je na treh tekmah zabeležil dva remija in zmago.