Euro 2024

Avstrija po zmagi nad Poljsko do prvih točk na prvenstvu

Berlin, 21. 06. 2024 20.00 | Posodobljeno pred 10 dnevi

Na tekmi med Poljsko in Avstrijo je Phillipp Mwene po devetih minutah z lepim predložkom zaposlil Gernota Traunerja, ki je z natančnim strelom z glavo zabil za vodstvo Avstrije, Poljaki pa so se hitro pobrali in po pol ure igre izenačili prek Krzysztofa Piateka. V drugem polčasu so Avstrijci znova povedli, med strelce se je vpisal Christoph Baumgartner, tretji zadetek za naše severne sosede pa je iz enajstmetrovke zabil Marko Arnautović. Tekma se je končala z izidom 3:1.

Poljska - Avstrija
Poljska - Avstrija FOTO: AP

Obe ekipi sta v prvem krogu klonili, Poljaki proti Nizozemcem (1:2), Avstrijci pa proti Francozom (0:1). Na drugi tekmi so v uvodnih minutah več želje po zmagi pokazali Avstrijci, ki so v deveti minuti prišli do vodstva. Phillipp Mwene je podal proti Gernotu Traunerju, ta pa je z natančnim strelom z glavo ob bližnji vratnici premagal Wojciecha Szczesnyja.

V 18. minuti se je na drugi strani v odlični priložnosti znašel Nicola Zalewski, ki je imel ogromno prostora, a meril previsoko. Poljaki so nadaljevali s pritiskom in bili za to nagrajeni v 30. minuti, ko je avstrijska obramba najprej blokirala strel Jana Bednareka, odbitek pa je v mrežo pospravil Krzysztof Piatek. Drugemu zadetku so bili v prvem polčasu bližje Avstrijci, v izdihljajih so zapretili še Poljaki, ekipi pa sta kljub priložnostim na odmor odšli z neodločenim izidom.

Avstrijci so v drugem polčasu dvakrat zadeli in prišli do treh točk.
Avstrijci so v drugem polčasu dvakrat zadeli in prišli do treh točk. FOTO: AP

Drugi polčas se je začel precej mirno, za veselje med poljskimi navijači pa je v 60. minuti poskrbel selektor Michal Probierz, ki je v igro namesto strelca izenačujočega zadetka poslal Roberta Lewandowskega. Slednji je štiri minute po prihodu na igrišče porumenel, še dve minuti kasneje pa so Avstrijci vnovič povedli. Alexander Prass je našel Christopha Baumgartnerja, slednji pa je z odličnim zaključkom premagal poljskega vratarja.

Varovanci Ralfa Rangnicka so se v 77. minuti znašli v obetavnem protinapadu, Szczesny pa je v kazenskem prostoru porušil Marcela Sabitzerja. Odgovornost za enajstmetrovko je prevzel kapetan Marko Arnautović in brez težav zabil tretji avstrijski gol. V nadaljevanju je bil nevaren še Stefan Posch, Szczesny pa se je izkazal z obrambo. Naslednja odlična priložnost je pripadla Konradu Laimerju, ki je preigral poljskega vratarja in nato zgrešil prazna vrata. Avstrijci so tekmo mirno pripeljali do konca in slavili s 3:1.