Celjanom štajerski derbi, Koper Olimpiji prizadejal prvi poraz

Maribor, 06. 10. 2024 22.16 | Posodobljeno pred 5 minutami

Nogometaši Maribora so v 11. krogu Prve lige Telemach gostili Celjane, Olimpija pa Koprčane. Tudi drugi letošnji štajerski derbi se je končal z zmago grofov (1:2), Koper pa je Ljubljančanom prizadejal prvi poraz (0:1).

Vijoličasti so odločno odprli tekmo in že v tretji minuti povedli, ko je nekoliko slabšo reakcijo Matjaža Rozmana izkoristil Luka Krajnc

Pritisk domačih se je nadaljeval tudi po doseženem zadetku, zmedeno celjsko obrambo pa je reševal vratar Rozman, ki se je moral ob poskusih Josipa Iličića in Györgyja Komaromija pošteno izkazati.

Sredi prvega dela igre so Celjani, ki so za razliko od Mariborčanov med tednom odigrali tudi evropsko tekmo, vendarle uspeli vzpostaviti ravnovesje na zelenici.

Po odmoru je zasedba Alberta Riere delovala vse bolje, situacijo pa jim je olajšala tudi nespametna poteza Jana Repasa, ki je za nepremišljen drseči start prejel še drugi rumeni karton in bil tako posledično tudi izključen.

Celjani so z igralcem več povsem zagospodarili na igrišču in hitro po izključitvi slovenskega reprezentanta tudi izenačili. Predložek nekdanjega člana Maribora Ivana Brnića je v zadetek pretvoril Armandas Kučys

V nadaljevanju dvoboja so gledalci v štajerski prestolnici spremljali enosmerni promet, Ante Šimundža je z menjavami okrepil zadnjo linijo, Riera pa je vse moči usmeril v napad. Španec na klopi Celja je z rezervistom Edmilsonom zadel v polno, saj je Brazilec v 92. minuti zatresel mrežo in poskrbel za končnih 1:2.

Prvi poraz Olimpije

V Prvi ligi Telemach ni več neporažene ekipe. Kot zadnji so poraz doživeli nogometaši Olimpije, ki so na domačem igrišču morali priznati premoč Kopru. Primorci so v Ljubljani dokazali, da imajo odlično obrambo, ki je že osmič v sezoni ostala nepremagana, uspešno izveden protinapad pa je bil dovolj, da so iz prestolnice odnesli vse tri točke.

Olimpija je sicer takoj prevzela pobudo, v sedmi minuti pa si pripravila prvo priložnost, a je Ivan Durdov z glavo streljal preveč po sredini gola, tako da vratar Metod Jurhar ni imel težkega dela. Prav tako se na drugi strani vratar Matevž Vidovšek ni preveč namučil s strelom Omarja El Mansurija, toda akcija Koprčanov je pokazala, da bodo še kako nevarni v protinapadih.

V 12. minuti enega izmed njih ni izkoristil Deni Jurić, minuto pozneje je najprej Jurhar ubranil strel Alejandra Blanca, v nadaljevanju akcije pa je Peter Agba streljal čez gol.

Koprčani so povedli v 16. minuti. Isaac Matondo je v protinapadu našel El Mansurija, ta pa je z natančnim strelom zatresel mrežo in dosegel gol na drugi zaporedni tekmi. Do odmora so bili gosti celo blizu drugemu zadetku, Vidovšek je v 38. minuti rešil svojo ekipo po strelu Nika Omladiča. Le slabi dve minuti zatem bi lahko izenačil Dino Kojić, streljal je mimo gola, tako da sta ekipi na odmor odšli z vodstvom gostov.

V 50. minuti so Ljubljančani dobili najlepšo možno priložnost, da bi izid izenačili. Jordi Govea je želel z leve strani poslati žogo v sredino, a je ta zadela Veljka Mijailovića v roko, sodnik David Šmajc pa je pokazal na belo točko. Toda Diogo Pinto je najstrožjo kazen izvedel slabo, Jurhar je strel ubranil.

Jurhar je bil na mestu tudi po strelu Kojića v 55. minuti in še po nekaj ne najbolj posrečenih poskusih Ljubljančanov. Ti so imeli tudi v drugem polčasu, v katerem so na igrišče prišli tudi nekateri igralci, ki ponavadi tekme začenjajo, terensko premoč, vendar jalovo.