Drogbajeva mojstrovina za tri točke

London, 15. 08. 2009 19.43 |

Novo sezona Premier League se je začela z zmago Chelseaja proti Hull Cityju na Stamford Bridgeu. Pri modrih je blestel Didier Drogba, ki je dvakrat zadel v polno.

Didier Drogba
Didier Drogba FOTO: Reuters

Chelsea je silovito začel srečanje in bil boljši nasprotnik, a povedli so gostje. V 28. minuti so igralci Hulla izkoristili zmedo v domačem kazenskem prostoru, kar je znal kaznovati Stephen Hunt (0:1). Domači so po zaostanku oblegali gostujoča vrata, kar se jim je obrestovalo v 37. minuti, ko je iz prostega strela lepo zadel Didier Drogba in postavil izid polčasa (1:1).

V nadeljevanju srečanja so varovanci Carla Ancelottija zapravili številne priložnosti za zadetek. Gostje so se proti koncu srečanja uspešno branili in vse je kazalo na veliko točko Hulla. Da ni bilo tako, je v sodnikovem podaljšku poskrbel napadalec Slonokoščene obale Drogba, ki je z mojstrskim strelom ukanil gostujočega vratarja. Anceloti je tako z zmago prestal ognjeni krst v angleški Premier League.