Drkušićev debi predčasno končal topovski udar

Beograd, 01. 09. 2024 21.59 | Posodobljeno pred 13 dnevi

Ž.Ž., STA
19

Nogometaši beograjske Crvene zvezde so se v 7. krogu Superlige Srbije v Gornjem Milanovcu merili z Radničkim 1923. Tekmo, ki je bila debitantska za Vanjo Drkušića, pa so zaznamovali izgredi navijačev. Ti so na igrišče metali pirotehnična sredstva, v zadnji minuti prvega polčasa pa je na igrišče priletel tudi topovski udar. Eksplodiral je prav v bližini slovenskega reprezentanta, zaradi česar je ta že po polovici odigranega časa moral na klop.

Vanja Drkušić je na tekmi proti Radničkem 1923 iz Kragujevca dočakal svoj prvi nastop v rdeče-belem dresu Crvene zvezde. A njegov debi se je zaključil predčasno.

Navijači Radničkega so ob koncu prvega polčasa razgrajali na tribunah ter prižigali bakle in petarde, na igrišče pa metali tudi topovske udare. Gre za močno pirotehnično sredstvo, ki je zaznamovalo odmevno tekmo med Muro in Mariborom.

To nevarno eksplozivno sredstvo je eksplodiralo prav v bližini Drkušića, zaradi česar mu je postalo slabo in v drugem polčasu je namesto njega vstopil Uroš Spajić.

Zvezda, pri kateri je drugi slovenski reprezentant Timi Max Elšnik igral celo tekmo, je sicer slavila z 1:0. Oba Slovenca sta predvsem v prvem polčasu kar nekajkrat opozorila nase, imela priložnosti, tekmo pa je odločil Mirko Ivanić v 85. minuti.

Z zmago so se Beograjčani utrdili na prvem mestu lestvice.