Dobovec s porazom začel glavni del Lige prvakov

Palma de Mallorca, 23. 10. 2024 18.24 | Posodobljeno pred 19 minutami

Slovenski prvak Dobovec je v Palma de Mallorci začel turnir skupine 3 glavnega dela Lige prvakov v futsalu. Dobovčani so se za uvod turnirja merili z romunskim Unitedom Galatijem in izgubili z 1:3. V četrtek bo Dobovec igral proti hrvaškemu Dinamu z Luko Čopom, v soboto pa še proti domači Palmi, ki brani naslov prvaka.

V glavnem delu tekmovanja tekmuje 32 klubov, v teh igrajo tudi še trije Slovenci, in sicer Uroš Đurić pri Olmissumu, Rok Šnofl pri Linzu in Tilen Gajser pri Minervi.

Klubi so razdeljeni v osem skupin, iz skupin od 1 do 4 bodo v elitni del Lige prvakov napredovale prve tri ekipe, iz skupin od 5 do 8 pa le zmagovalci. Na finalni turnir Lige prvakov, na sporedu bo maja 2025, se bodo uvrstili štirje zmagovalci skupin elitnega dela Lige prvakov.

Dobovec - United Galati
Dobovec - United Galati FOTO: Futsal klub Dobovec

Slovenski prvak v tej sezoni po besedah trenerja Roka Mordeja v Ligi prvakov zaradi na novo sestavljene ekipe nima takšnih ambicij kot v preteklih letih, a si vseeno želi med 16 v Evropi, kamor se je doslej prebil vsakokrat - sedemkrat.

Za tokratni preboj je bila pomembna že uvodna tekma proti Romunom, ki se za Dobovec ni začela dobro, saj je Ricardo zadel že po dobrih dveh minutah za vodstvo romunske zasedbe.

Isti igralec je podvojil prednost Galatija v 28. minuti, je pa Denis Knežević, ki je pred tem že zatresel okvir vrat, vrnil nekaj upanja Dobovčanom z golom za 1:2 v 35. minuti. Toda minuto in dve sekundi pred koncem je Andre Sasse potrdil zmago Romunov.