Rezervist Yildiz zagotovil točko Juventusu na Derbyju d'Italia

Milano, 27. 10. 2024 19.58 | Posodobljeno pred eno minuto

J.B., STA
0

V derbiju 9. kroga italijanske Serie A sta se Inter in Juventus razšla neodločeno (4:4). Domači so pri vodstvu s 4:2 zapravili številne zrele priložnosti, kar je s poznima zadetkoma kaznoval rezervist Kenan Yildiz.

Inter in Juventus sta poskrbela za poslastico, gledalci so videli polno zadetkov. Najprej je za Inter z bele pike v 15. minuti zadel Piotr Zielinski, Dušan Vlahović in Timothy Weah sta v 20. in 26. poskrbela za vodstvo Juventusa, toda gol Henriha Mhitarjana v 35. ter nova enajstmetrovka Zielinskega v 37. minuti sta tekmo spet nagnila na Interjevo stran.

Na to se je še dodatno nagnila po golu Denzela Dumfriesa v 53. minuti, v 71. pa je Kenan Yildiz vrnil upanje stari dami. Isti igralec je nato v 82. minuti zadel še za končnih 4:4. Inter je tako pri 18 točkah na drugem mestu, Juventus, sicer edini še neporažen, pa je tretji s 17.

Inter - Juventus
Inter - Juventus FOTO: Sofascore.com

Na tekmi v Monzi, kjer Črnigoj ni dobil priložnosti za igro, so vsi štirje goli padli v prvem polčasu. Mikael Ellertsson in Michael Svoboda sta goste dvakrat popeljala v vodstvo, domači pa so izenačili prek Georgiosa Kiriakopulosa in Milana Đurića. Benečanom ni uspelo unovčiti niti številčne prednosti, od 80. minute so igrali z igralcem več.

Lazio je s 3:0 odpravil Genoo, ki naj bi jo okrepil nekdanji reprezentant Mario Balotelli. Rimljani so se tako pridružili skupinici klubov s po 16 točkami (še Atalanta in Udinese). Parma in Empoli sta igrala 1:1.

Ob 20.45 bo še tekma Fiorentine in Rome.