Grofje tretjič zapored

Koper, 15. 08. 2009 18.47 |

Nogometaši MIK CM Celja so si v petem krogu PrveLige priigrali tretjo zaporedno zmago. Tokrat so na Areni Petrol z 2:0 odpravili HiT Gorico.

Dario Biščan se je s soigralci veselil tretje zaporedne zmage.
Dario Biščan se je s soigralci veselil tretje zaporedne zmage. FOTO: Damjan Žibert

Novogoričani so v Celje prišli po dober rezultat. V uvodnih 25 minutah so imeli terensko premoč, v nadaljevanju pa so se prebudili izbranci Damijana Romiha. Grofje si sicer kakšne lepe priložnosti niso priigrali, jih je pa za borbenost 'nagradil' Admir Kršić, ki je dosegel avtogol. Tudi v nadaljevanju so imeli Goričani minimalno premoč, vendar mreža Amela Mujčinovića je vse do izteka igralnega časa ostala nedotaknjena. Drugače je bilo z goriško, saj je Slaviša Dvorančič po napaki obrambe gostov dosegel še drugi gol in Celjanom zagotovil tretjo zaporedno zmago.

MIK CM Celje – HiT Gorica 2:0 (1:0)

Remi vodilnih

Koprčani so vodili vse do 85. minute tekme.
Koprčani so vodili vse do 85. minute tekme. FOTO: Damjan Žibert

Koprski nogometaši so bili dolgo blizu peti zmagi v letošnji sezoni, v 85. minuti pa je za 2:2 zadel Renato de Moraes in izbranci Nedžada Okčića so se morali zadovoljiti s točko. Kanarčki so sicer povedli prek Mitje Brulca, nato je izid poravnal Luka Prašnikar, Novomeščan Brulc pa je še enkrat popeljal Koprčane v vodstvo. Pet minut pred koncem je kazalo, da bodo izbranci Marjana Pušnika klonili prvič letos, a de Moraes je zadel za veliko točko Knapov na koprski Bonifiki.

FC Koper – Rudar Velenje 2:2 (1:1)