Cruyff ostro skritiziral 'boječega' Mourinha

Barcelona, 18. 04. 2011 15.45 |

Najboljši nizozemski nogometaš vseh časov Johan Cruyff je po El Clasicu napadel taktiko, ki jo je ubral selektor madridskega Reala Jose Mourinho.

Johan Cruyff
Johan Cruyff FOTO: Reuters
Nekdanji zvezdnik Barcelone Johan Cruyff se je v razgovoru za nizozemski De Telegraaf dotaknil tudi nedavnega derbija vseh derbijev in obsodil obrambeno igro belega baleta. "Njegova taktika s sedmimi branilci je bila velik kompliment Barceloni. Ta tekma je pokazal, da je Jose Mourinho negativen trener. To je človek, ki igra samo za rezultat, za lepoto nogometa pa mu je vseeno. Očitno je potreboval malo poguma pred prihodnjimi obračuni z Barco. Poraz bi bil zanj velik udarec pred Kraljevim pokalom in polfinalom Lige prvakov. Kljub vsemu je bila njegova odločitev, da na igrišče pošlje kar sedem branilcem, zares ekstremna,“ je bil nad Portugalčevo strategijo vidno razočaran Cruyff, ki je tudi izpostavil razliko med dvema največjima kluboma na Iberskem polotoku. "Fascinantno je gledati Barcelono, kako igra z osmimi igralci, ki so bili vzgojeni v njihovi šoli, medtem ko ima Real v svoji ekipi samo enega takega igralca. Ta različna nogometna filozofija se odraža tudi na zelenici.“
Jose Mourinho
Jose Mourinho FOTO: Reuters

KOMENTARJI (215)

Drizzt
21. 04. 2011 09.18
Zakaj le zakaj bi igral proti barci njihovo igro? V kateri so najbolši in sam hočejo da se kdo v to spusti? To je neumnost in tak bo tezko premagat barco in Mourinho je žal predobr strokovnjak da tega nebi vedu..
poznidan
20. 04. 2011 15.39
No, ne glede na to za koga navijaš Cruyffu treba priznati, da veliko ve o nogometu, kot igralec in trener.
Elvis Škopi?
20. 04. 2011 05.54
Nisem navijač niti barce niti reala tale cruyff pa skos neki pametuje kdo pa kaj kej dela narobe !!
TaiiC
19. 04. 2011 10.34
vsi navijači barcelone so spet pametni....a barcelona edina ubija nogomet s toto uspavanko 300 in več podaj na tekmo zato pa pozabijo napadat:D
kaninsk
19. 04. 2011 09.24
R-K Proti barci, ki ima značilno igro zadržati posest žoge je neumnost da realovci dobesedno tečejo za žogo...zato pa so raje počakali, barca pa si je podajala žogo 10 minut, vendar velikokrat brez prave priložnosti... real je imel lepše priložnosti, tudi več jih je imel... poglejte si highlightse pa bote vidli vse priloznosti.. ze 8 kotov pomeni veliko! Dejstvo je da smo pametni tukaj en bolj kot tadrug, stejejo lovorike, mourinho ni imel sreče ko jih je osvajal, ampak znanje!... in ne, ne ubija mou nogometa!... na el clasicu ga je dolgočasna barca ubijala.
1939-1975
19. 04. 2011 09.12
kako bo izgledalo če bodo vse največje ekipe začele igrati po mourinjevem receptu? .kdo bo gledal tak nogomet? poglejte italijansko ligo, stadioni so napol prazni po tv pa tudi skoraj nihče izven italije ne gleda te lige.mourinjeva filozofija je v športu nesprejemljiva .ni res da je pomemben samo rezultat, zelo je pomembno kako do njega prideš
-MARIBOR-
19. 04. 2011 08.59
Streli v okvir vrat: 6:5 Koti: 8:0 Število napadov: 101:96 Broj izgubljenih žog: 68:68 Podaje v center: 20:17 Posest žoge: 31:69 Le kje je dobil to statistiko???? 101 napad Reala pomeni da je v 31% (posest žoge) vsega igralnega časa moral Real vsaj 3krat v minuti napadati. Podaje v center pa dokazujejo, da bi tudi Real "pripeljal" žogo v gol (to pripisujejo napadalcem Barce).
FCL
19. 04. 2011 08.57
BUNKERINJO je tokrat uspel...no, že na naslednji tekmi bo drugače...pa nisem fen Barce, da ne bo pomote.
CFRealMadrid
19. 04. 2011 08.42
Glede na to, da je Mou uspel v vseh klubih do sedaj, po vsej verjetnosti že ve kaj dela. Sicer pa bodo v kratkem vidni rezultati. Potem pa ga bodo spet poveličevali. Kolikor pa se spoznam na nogomet, pa štejejo goli, zmage, lovorike.....Drugače rečeno ve točno kaj hoče:)
R-K
19. 04. 2011 07.56
Kaninsk Ce kdo igra obrambno taktiko je to real letos, lansko leto inter, prejsnje leto chelsea,... (seveda proti močnejšim ekipam) Mourinho ubija nogomet.! Res igra samo v obrambi, 2 krat na polčas pa u protinapad za 2 minuti in to je to. Tako igranje zame je kr nekej, pa nej igra proti katerikoli ekipi. Me pa zanima, kako bi lahko 2 ekipi igrali fuzbal samo in izključno na protinapade!?!?!? Bi blo pa baje ful zanimivo!
Sre?ko Erjavec 1
19. 04. 2011 07.38
enostavno ve da nima ekipe ki bi lahko igrala odprto proti barci,so pač klaso bolši katalonci,pa nisem navijač barce.
VECCHIA SIGNORA 1
19. 04. 2011 07.22
sej ves kaki nogomet si gledal, sam se delaš glup;)
Andre.MB
19. 04. 2011 07.17
ja te pa začnite golf gledat, tam ni podaj
buldog7
19. 04. 2011 07.15
ČE NEBI BIL SODNIK ZA REAL POTEM BI JIH POLOVICO MANJKALO,KAKO GROBO SO IGRALI.DOBRO TO JE PAČ TAKTIKA.
Andre.MB
19. 04. 2011 07.11
ja te pa začnite golf gledat tam ni podaj. Pepčeki !!!
Gaylona
19. 04. 2011 05.56
heyllo19.04.2011, 00:384 1. murinho je igrau 4-3-2-1 2. pepe, kheidira in alonso niso branilci 3. samo bad mu je k je real s 10 ljudmi izenaču... 4. real bi z 11 ljudmi preluknju mrežo barce u zadnih 10 minutah... se čist strinjam..bomo jutri vidli kk bo upam na zmago REALA.. ¡Hala Madrid! ¡Hala Madrid! ¡Hala Madrid
heyllo
19. 04. 2011 00.38
1. murinho je igrau 4-3-2-1 2. pepe, kheidira in alonso niso branilci 3. samo bad mu je k je real s 10 ljudmi izenaču... 4. real bi z 11 ljudmi preluknju mrežo barce u zadnih 10 minutah...
19. 04. 2011 00.32
haha...kako bojo napadali tile nosilci gela, ko pa je vseh 10 igralcev v abrambi, pa celi po.srani in panični :D ...vedno so ljudje pametni, pravijo: "najboljši igralec je ekipa" ! ...in oni so zdej dosadni s podajami?? :)...naj udarijo na presing pa naj igrajo svoj nogomet, pa njim ne bo treba gledat oz. poslušat "koncert" Barcelone, če so to sposobni...
shishko88
18. 04. 2011 23.32
kaninsk 18.04.2011, 23:00 5 bedarija je blo gledat tole barco kako si je podajala žogo...meni je bila dolgočasna! in folk pravi da igrajo zanimiv nogomet?... a ni zakon gledat fuzbal s hitrimi protinapadi, ne pa dolgočasno brezvezno igro obrambe barcelone?? se čist strinjam...še guardiloa je rekel da ima real najhitrejše protinapade, med tem ko si oni počas pripravljajo priložnosti....sj vse lepk in prav, sam včasih so pa že bedni s tem matranjem žoge:)