Črnigojeva Venezia do prve zmage v serie A

Rim, 21. 09. 2024 18.45 | Posodobljeno pred 13 minutami

Venezia je v petem krogu italijanskega nogometnega prvenstva doma premagala Genoo z 2:0. Slovenec Domen Črnigoj je za beneško ekipo, ki je dosegla prvo zmago v sezoni, igral od 89. minute. Za gostitelje sta zadela Američan Gianluca Busio (63.) in Finec Joel Pohjanpalo (85.), slednji je v 58. minuti zastreljal 11-metrovko.

Danes bosta na sporedu še dve tekmi: Juventus bo ob 18. uri gostil Napoli, Lecce pa ob 20.45 Parmo.

Osrednja tekma kroga bo v nedeljo zvečer na San Siru, kjer se bosta pomerila mestna tekmeca Inter in Milan, pred tem bodo tri tekme: Fiorentina - Lazio, Monza - Bologna in Roma - Udinese. Zadnja tekma bo v ponedeljek v Bergamu med Atalanto in Comom.

Nogometaši Torina so v petek zmagali s 3:2 in po nepolnem krogu prevzeli prvo mesto na razpredelnici. Zasedba iz Piemonta ima trenutno točko več od Udineseja, kjer igrajo Jaka Bijol, Sandi Lovrić in David Pejičić. Videmska ekipa bo v nedeljo gostovala pri Romi.

Za Torino so v mestu Romea in Julije zadeli Paragvajec Antonio Sanabria (10.), Kolumbijec Duvan Zapata (34.) in Škot Che Adams (79.). Za Verono, ki je od 21. minute imela igralca manj na igrišču, potem ko je rdeči karton prejel Poljak Pawel Dawidowicz, sta gola dosegla Ciprčan Grigoris Kastanos (12.) in Kolumbijec Daniel Mosquera (90.+3).

Na petkovi prvi tekmi je Empoli v Cagliariju zmagal z 2:0. Za toskansko ekipo, ki je na uvodnih tekmah dosegla dve zmagi in tri neodločene izide, sta zadela Lorenzo Colombo (33.) in Sebastiano Esposito (49.).