Chelsea povozil slovensko obarvani Panathinaikos

Ljubljana, 24. 10. 2024 23.21 | Posodobljeno pred 1 uro

STA, S.V.
0

Med številnimi slovenskimi nogometaši, ki s svojimi klubi igrajo v konferenčni ligi, po dveh krogih med njimi najbolje kaže Dušanu Stojinoviću, ki je s svojo Jagiellonio vpisal še drugo zmago. Z 2:0 je poljska zasedba, pri kateri je Stojinović igral celo tekmo, premagala Petrocub. Afimico Pululu je dosegel oba gola, in sicer v 69. in 72. minuti.

Statistika Panathinaikos - Chelsea
Statistika Panathinaikos - Chelsea FOTO: Sofascore.com

Pri eni točki ostaja Panathinaikos, ki je moral priznati premoč favoriziranemu Chelseaju z 1:4. Pri Grkih je Adam Gnezda Čerin igral celo tekmo, Andraž Šporar je igral od 71. minute, Benjamina Verbiča pa ni bilo v kadru. Facundo Pellistri je dosegel edini gol za Grke v 69. minuti, pred tem so za Londončane zadeli Joao Felix, ki je bil uspešen v 22. in 55. minuti, Mihajlo Mudrik, ki je vpisal tudi dve podaji, ter Christopher Nkunku, ki je zadel z bele pike.

Dobro se je na začetku ligaškega dela Konferenčne lige znašel tudi Borac iz Banja Luke. Ta je pri štirih točkah, potem ko je tokrat po golu Stefana Savića z 0:1 zmagal na gostovanju pri Apoelu iz Nikozije. Pri slednjem, ki je pri eni točki, je Vid Belec branil celo tekmo, pri zasedbi iz Banja Luke pa je Sandi Ogrinec odigral celo tekmo, Aleks Pihler je igral od 81. minute, Gregor Bajde pa ni dobil priložnosti za igro.

Ob Jagiellonii in Chelseaju so stoodstotni še Fiorentina, ki je z 2:4 v gosteh ugnala St. Gallen, Jonathan Ikone je dosegel dva zadetka, Vitoria Guimaraes, ki je po Celju v uvodnem krogu tokrat v gosteh ugnala Djurgarden z 1:2, Hearts, ki je z 0:2 odpravil Omonio, dunajski Rapid, ki je z 1:0 ugnal Noah, Legia, ki je z 0:3 v gosteh ugnala Bačko Topolo, Lugano, ki je tudi v gosteh z 0:1 odpravil Mlado Boleslav, in Heidenheim, ki je z 0:1 v gosteh ugnal Pafos.