Sešlar junak štajerskega derbija ob celjski zmagi

Celje, 18. 09. 2024 19.03 | Posodobljeno pred 20 urami

Simon Valant
17

Nogometaši Celja in Maribora so se pomerili na zaostali tekmi 2. kroga državnega prvenstva, ki je bila prestavljena zaradi evropskih obveznosti. Spremljali smo srečanje dveh polčasov, v prvem delu igre so bili boljši Celjani, ki so povedli preko Armandasa Kučysa, drugi del pa je pripadel gostom, za katere je izenačujoči zadetek prispeval György Komaromi. A zadnjo besedo je imel Svit Sešlar, ki je s sijajnim strelom poskrbel za pomembno zmago Celja (2:1).

Celjani so že na samem začetku pokazali željo po odprti in napadalni igri. Prvič so zapretili že v 2. minuti, a v gneči pred kazenskim prostorom gostov se je bolje znašla mariborska obramba.

V 10. minuti je na drugi strani igrišča sledila sporna situacija, ko so Mariborčani zahtevali igro z roko in enajstmetrovko. Po strelu Jana Repasa je žoga namreč v roko zadela Damjana Vukliševića, a sodniška piščal Mateja Juga je ostala nema.

Dinamika dvoboja ni pojenjala. Pred vrati Maribora je preigraval Aljoša Matko, ob tem pa je bil na pravem mestu Ažbe Jug, ki ga je zatem preizkusil še povratnik v celjsko zasedbo Svit Sešlar

Prav 22-letni napadalni vezist, ki v knežjem mestu nastopa kot posojen član turškega Eyüpspora, je v 27. minuti odlično zaposlil Armandasa Kučysa, Litvanec pa je rutinirano ugnal nemočnega gostujočega vratarja.

Slavje Celja ob zadetku Kučysa
Slavje Celja ob zadetku Kučysa FOTO: David Valant

Takoj po prejetem zadetku so celjsko obrambo s hitro akcijo presenetili nogometaši iz štajerske prestolnice, ob strelu Patricka Mbine pa se je izkazal Matjaž Rozman. Zatem so pobudo znova prevzeli Celjani, z močnim strelom je poizkušal Mario Kvesić, kar je predstavljalo precej težav Jugu, a njegove napake ni uspel unovčiti nihče iz domačega tabora.

Tik pred odhodom na odmor se je v imenitnem položaju znašel Klemen Nemanič, a je bil po strelu z glavo precej oddaljen od želenega cilja. Celjani so tudi drugi polčas bolje odprli. Kvesić je dobro našel Davida Zeca, toda njegov udarec je požrtvovalno blokirala obramba Maribora.

Mariborčani so se nato vendarle po dveh zamenjavah Anteja Šimundže – v igro sta vstopila novinca György Komaromi in Andre Sousa – prebudili in dvakrat nevarno zapretili. Najprej je bil premalo natančen J. Repas, nato pa je strel Marka Božića sijajno zaustavil Rozman.

A celjski vratar si je v 57. minuti privoščil veliko napako. Po ne ravno idealnem strelu, ko se je žoga odbila tik pred Rozmanom, je do zadetka prišel 22-letni Madžar, ki se je hitro prikupil pristašem vijolične barve. Po krajšem pritisku Maribora je do imenitne priložnosti prišel Matko, a s sijajno reakcijo je novo vodstvo Celja preprečil Jug.

Zdelo se je že, da se bosta moštvi razšli z delitvijo točk, a zadnja beseda je pripadla razpoloženemu Sešlarju, ki je asistenci dodal še zadetek za zmago. Napako na sredini igrišča si je privoščil Luka Krajnc, ki je omogočil protinapad grofov. Povedel ga je Nikita Iosifov, z izjemnim strelom pa ga je kronal Sešlar, ki je z zadetkom Mariboru prizadejal prvi prvenstveni poraz.

Obe ekipi bosta prvenstvo nadaljevali v nedeljo. Mariborčane čaka gostovanje v Lendavi, Celjane pa v Domžalah.