Nogomet

Catania do zmag s spuščanjem hlač

Catania, 17. 11. 2008 17.34 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Nogometaši italijanske Catanie so po novem ubrali zanimivo taktiko za doseganje golov.

Catania nogomet
Catania nogomet FOTO: Reuters

Igralci, ki se ob izvajanju prostega strela postavijo v vidno polje nasprotnega vratarja, spustijo hlače do kolen in mu s tem onemogočijo pogled na smer izvajanja prostega strela.

Igralci Catanie so "potezo" v praksi prvič preizkusili na nedeljski tekmi proti Torinu, kjer so slavili zmago s 3:2. Pri izvajanju prostega strela je bil ob pomoči treh soigralcev s spuščenimi hlačami uspešen Giuseppe Mascara, vratar Torina Matteo Sereni ni videl, kam Mascara meri, ta pa ga je "ugnal v kozji rog".

"To je strategija, ki jo trener Catanie Zenga konstantno vadi na treningih," je dejal izvršni direktor kluba Pietro Lo Monaco. S tem se sicer ni strinjala sodniška srenja, nekdanji koordinator sodnikov Paolo Casarin je potezo označil za nešportno in polno slabega okusa: "Gre za trik, ki ga sodniki ne bi smeli dopustiti." Seveda se Lo Monaco s tem ni strinjal: "Trik? Ne bi rekel. Sodnik mora pač odločiti, ali gre za kazen, ki zahteva prekršek, drugače pa ne vidim težav. Dober okus je relativen pojem."

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

KOMENTARJI (3)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User266081
18. 11. 2008 07.30
hehe dobr so se znajdli :)
User424209
17. 11. 2008 18.24
mislm, to te more res mal zjebat,pa se ne moreš lih najbolj osredotočt na strel
User424209
17. 11. 2008 18.23