Vodilni možje 'redsov' so sicer pojasnili, da bodo zaposleni, ki jih je doletel prisilni dopust, vseeno prejemali svoje plače, a bo pri teh delež kluba le 20-odstoten, medtem ko bo preostalih 80 odstotkov poravnala država.
Ta poteza aktualnega evropskega klubskega prvaka je naletela na ogorčenje otoške javnosti, ki ne more verjeti, da klub, ki je v zadnjem obdobju ustvaril prihodek v vrednosti dobre pol milijarde evrov, 'ni zmožen' izplačevati polnih plač svojim zaposlenim. Britanski finančni minister Rishi Sunak je v začetku meseca napovedal, da bodo delavci, ki so se znašli na čakanju oziroma na prisilnem dopustu, upravičeni do prejemanja 80 odstotkov plač v okviru načrta za ohranitev čim večjega števila delovnih mest za čas trajanja koronavirusa.
Razočarani Carragher
Toda če vzamemo v obzir, da je nogometni klub Liverpool v lastništvu ameriškega milijarderja Johna Henryja, ki naj bi bil po nekaterih ocenah 'težek' približno 2,4 milijarde evrov, je povsem jasno, zakaj je omenjena poteza kluba dvignila toliko prahu v javnosti. Med drugimi se je oglasil tudi nekdanji kapetan zasedbe iz mesta Beatlov Jamie Carragher, ki prav tako ni mogel skriti razočaranja nad dejanjem svojega nekdanjega delodajalca.
"Trener Jürgen Klopp je pokazal dobršno mero sočutja ob izbruhu pandemije, tudi starejši igralci so bili pripravljeni na znižanje svojih plač, toda ob zadnji potezi vodilnih mož je klub izgubil vse spoštovanje. Ta ubogi Liverpool," je zapisal razočarani Carragher.
Dodajmo, da Liverpool ni edini angleški nogometni kolektiv, ki se je odločil za to sila sporno potezo. 'Redsi' so se namreč priključili Newcastlu, Birmingham Cityju in Millwallu, ki so že prej večino svojih zaposlenih razen nogometašev in članov trenerskega štaba poslali na prisilni dopust.
KOMENTARJI (75)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.